Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 12 20

D.Sabonio viešnagė pas J.Valančiūną: dvigubas dublis, dėjimas ir skandalingas sprendimas

Lietuviška mikrodvikova NBA arenoje neįvyko, o pergale džiaugėsi nežaidęs Jonas Valančiūnas. Jo atstovaujami „Toronto Raptors“ namuose 99:96 (24:34, 26:24, 25:27, 24:11) palaužė Domanto Sabonio „Indiana Pacers“ ekipą.
Domantas Sabonis ir Gregas Monroe
Domantas Sabonis ir Gregas Monroe / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vienu metu „Pacers“ buvo įgiję net 17 taškų pranašumą, tačiau tragiškas ketvirtasis kėlinys neleido išsaugoti persvaros.

Vos 11 taškų per lemiamą 12 minučių atkarpą įmetę svečiai krito po Fredo VanVleeto tritaškio. Jo tolimas metimas likus 25 sek. padėjo „Raptors“ persverti rezultatą 97:96.

F.VanVleeto metimas pratęsė „Pacers“ prakeiksmą Toronte.

„Raptors“ namų tvirtovėje Indianos klubas negali laimėti jau 10 rungtynių iš eilės. Ši serija tęsiasi nuo pat 2013-ųjų kovo 1-osios.

D.Sabonis stengėsi, jog prakeiksmas nutrūktų.

22-ejų lietuvis per 25 minutes įmetė 12 taškų (5/10 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 3 ir prasižengė 2 kartus.

Tiesa, jam būnant aikštėje, „Pacers“ įmetė 14 taškų mažiau nei „Raptors“.

Dar iki pertraukos Domantas pelnė 9 taškus ir buvo rezultatyviausias svečių komandos žaidėjas. Nuo pat pradžių vidurio puolėjas drebino tiek varžovus, tiek varžovų krepšį.

Domantas Sabonis statė tokią tvirtą užtvarą pirmojo kėlinio viduryje, kad „Raptors“ gynėjui Normanui Powellui teko išeiti tvarkytis kruvinos burnos į rūbinę.

Amerikietis kaip į sieną trenkėsi į lietuvio užtvarą ir netrukus sunkiai kilo nuo parketo. Teisėjo švilpukas tylėjo.

Vėliau jau kentėjo Toronto arenos lankas.

Vis dėlto ir pačiam D.Saboniui teko sugerti nemalonų epizodą.

Ketvirtajame kėlinyje, kai „Raptors“ vijosi Indianos klubą, Kawhi Leonardas įrėmino lietuvį ant plakato efektingu dėjimu.

„Pacers“ dar bandė gelbėtis, tačiau kamuolys kritiniu metu sprūdo iš Bojano Bogdanovičiaus rankų.

Svečių nuostabai, teisėjų švilpukas tylėjo.

Iš kelių vaizdo pakartojimų susidarė įspūdis, kad „Raptors“ puolėjas OG Anunoby trinktelėjo B.Bogdanovičiui per ranką ir „Pacers“ žaidėjų reakcija buvo pagrįsta.

Be traumuoto Kyle'o Lowry likusių „Raptors“ gretose K.Leonardas buvo tikras lyderis – pelnė 28 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 4 kamuolius.

Pascalis Siakamas prie pergalės pridėjo 17, Gregas Monroe – 13, Fredas VanVleetas – 11 taškų, iš kurių 9 sumetė ketvirtajame kėlinyje.

J.Valančiūnas dėl išnarinto piršto praleido trečią susitikimą ir į rikiuotę turėtų grįžti tik po 4 savaičių.

Indianos komandoje Victoras Oladipo surinko 20, Bojanas Bogdanovičius – 18, Thaddeusas Youngas – 11 taškų.

Su 24 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais „Raptors“ pirmauja Rytų konferencijoje. „Pacers“ su 20 ir 12 rikiuojasi ketvirti.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?