2021 12 13

Dar vieną dvigubą dublį surinkęs J.Valančiūnas tapo lyderiu NBA, bet vėl suklupo

Nuo Domanto Sabonio atsitrūkęs Jonas Valančiūnas tapo lyderiu visoje NBA lygoje pagal šį sezoną surinktus dvigubus dublius – jau 22-trą per 29-erias rungtynes, bet „New Orleans Pelicans“ (8-21) tai ir vėl neišgelbėjo.
Jonas Valančiūnas ir Jakobas Poeltlas
Jonas Valančiūnas ir Jakobas Poeltlas / „Scanpix“ nuotr.

Tris kėlinius taškas į tašką kovoję „Pelikanai“ ketvirtajame išvykoje 97:112 (26:28, 26:26, 30:19, 15:29) krito prieš „San Antonio Spurs“ (10-16) krepšininkus.

Vidurio puolėjas iš Lietuvos per 32 minutes įmetė 17 taškų (6/12 dvit., 1/3 trit., 2/3 baud.) ir atkovojo 12 kamuolių – tai jau 22-tras jo dvigubas dublis šiame sezone. Pagal šį rodiklį JV tapo vienvaldžiu lyderiu visoje NBA. Vienomis rungtynėmis mažiau sužaidusio D.Sabonio sąskaitoje – 21-as dvigubas dublis.

J.Valančiūnas taip pat pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną metimą, bet suklydo 4 sykius ir 3 – prasižengė.

„Pelicans“ žaidimas subyrėjo lemiamu metu. Tris kėlinius lygiai žaidę svečiai ketvirtajame pirmą sykį atsiliko dviženkle persvara (86:99) ir Greggo Popovičiaus treniruojama „Spurs“ pergalės iš rankų nepaleido.

21 pralaimėjimą šiame sezone patyrę Naujojo Orleano krepšininkai lieka paskutiniai NBA Vakarų konferencijoje. „Spurs“ taip pat nežibą – užima 12 vietą.

„San Antonio Spurs“: Derrickas White‘as (9 rez. perd., 8 atk. kam., 4 per. kam.) ir Jakobas Poeltlas (12 atk. kam.) – po 24, Keldonas Johnsonas 17, Dougas McDermottas 13, Lonnie Walkeris 11, Dejounte Murray 10 (12 atk. kam., 10 rez. perd.).

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 27 (9 rez. perd., 7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 17 (12 atk. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 15, Joshas Hartas 13 (10 atk. kam.), Guillermo Hernangomezas 10 (9 atk. kam.), Devonte Grahamas 8.