2016 11 08

Domantas Sabonis įsibėgėja: pirmasis dvigubas dublis, tritaškių ir rezultatyvumo rekordas

„Jis nežaidžia kaip naujokas, bet tai vis tiek dar naujokas!“ – po taiklaus Domanto Sabonio tolimo šūvio sušuko NBA komentatorius. Stipriausioje krepšinio lygoje apsiprantančiam 20-mečiui tai buvo ypatinga naktis. D.Sabonis užfiksavo pirmąjį dvigubą dublį NBA karjeroje, sužaidė kol kas rezultatyviausią mačą ir pataikė rekordinį tritaškių skaičių, o „Oklahoma City Thunder“ (6-1) 97:85 (39:28, 16:19, 28:14, 14:24) numalšino „Miami Heat“ (2-4) karštį.

Suprasti akimirksniu

• „Thunder“ pranoko „Heat“ klubą 97:85.
  • Pergalę atnešė spurtas trečiajame kėlinyje 20:0.
  • D.Sabonis pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.
  • Lietuviui tai pirmasis dvigubas dublis NBA.
  • Domantas pasiekė 4 asmeninius rekordus.

Russellas Westbrookas Domantui prie tritaškio linijos numetė vieną, antrą, o vėliau ir trečią rezultatyvų perdavimą. Tokių bus ir daugiau, jei 211 cm ūgio puolėjas ir toliau taip taikliai šaudys tritaškius.

D.Sabonis nespėjo dėkoti „Thunder“ žvaigždei. Iš viso „Heat“ krepšį suvarpė keturi tolimi metimai – daugiausiai šį sezoną ir per vieną vakarą vienu mažiau nei per du sezonus „Gonzaga Bulldogs“ komandoje.

Iki 40 proc. tritaškių taiklumą pakėlęs ir NBA skeptikus tildantis D.Sabonis iš viso žaidė 30 minučių, pelnė 15 taškų (1/6 dvit., 4/7 trit., 1/2 baud.), sugriebė 10 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 1 ir prasižengė 4 kartus.

Per 7 pirmąsias NBA reguliariojo sezono rungtynes D.Sabonis fiksavo geriausius skaičius minučių, taškų, pataikytų tritaškių ir atkovotų kamuolių kategorijose.

D.Sabonio tritaškiai antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo pradžioje padėjo sukrauti pergalingą persvarą 71:51.

Trečiajame kėlinyje „Thunder“ spurtavo net 20:0 ir ketvirtąjį pasitiko atsiplėšę nebepavejamai 83:61.

„Jaučiuosi puikiai. Ačiū komandos draugams, kad jie mane atrado laisvą“, – po rungtynių kuklinosi D.Sabonis.

Enesas Kanteris per 21 minutę pridėjo 24 taškus ir 10 atkovotų kamuolių, pataikydamas 10 dvitaškių iš 12, o Russellas Westbrookas surinko 14 taškų bei 11 rezultatyvių perdavimų.

„Heat“ pataikė vos 36,9 proc. metimų, o vidutiniškai po 20 taškų ir 14,2 atkovoto kamuolio rinkęs vidurio puolėjas Hassanas Whiteside'as buvo apribotas iki 5 taškų (1/9 met.) ir 12 atkovotų kamuolių.

6 pergalės ir 1 pralaimėjimas – tai geriausias „Thunder“ septynerių rungtynių sezono startas NBA nuo 2008-ųjų, kai klubas iš Sietlo persikėlė į Oklahomą.

„Thunder“ Vakarų konferencijoje žygiuoja pirmi, o bendroje įskaitoje nusileidžia tik „Cleveland Cavaliers“ (6-0).

Beje, trečiadienį „Thunder“ su D.Saboniu pasitiks Joną Valančiūną ir „Toronto Raptors“.

„Thunder“: Enesas Kanteris 24 (10 atk. kam.), Victoras Oladipo 17, Domantas Sabonis 15 (10 atk. kam.), Russellas Westbrookas 14 (11 rez. perd.).

„Heat“: Jamesas Johnsonas 18, Willie Reedas, Goranas Dragičius ir Luke'as Babbittas po 11, Tyleris Johnsonas 10.

Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?