2022 03 19

Domantas Sabonis pasižymėjo ir technine pražanga, ir įspūdingais skaičiais

30 taškų ir 20 atkovotų kamuolių – Domantas Sabonis surinko įspūdingus skaičius NBA rungtynėse, bet džiaugsmo tai atnešė mažai, nes „Sacramento Kings“ (25-47) patyrė skaudžią pamoką.
Domantas Sabonis ir Jasonas Tatumas
Domantas Sabonis ir Jasonas Tatumas / „Scanpix“/AP nuotr.

Monstriškas Domanto pasirodymas

Prieš savaitę pirmagimio susilaukęs Domantas Sabonis rodo įspūdingą krepšinį.

Lietuvis pelnė 30 taškų ir sugriebė 20 kamuolių per rungtynes penktadienį, bet „Sacramento Kings“ 97:126 namie buvo sutriuškinti „Boston Celtics“ (43-28).

Skaudus pralaimėjimas patirtas nepaisant D.Sabonio pastangų ir emocijų.

Lietuvos krepšininkas buvo nubaustas technine pražanga per trečią kėlinį, bet pasižymėjo ir išskirtiniais rodikliais.

30 taškų ir 20 atkovotų kamuolių šį sezoną per vieną mačą buvo pasiekęs tik vienas NBA krepšininkas. Tai praėjusio sezono naudingiausias žaidėjas Giannis Antetokounmpo.

Be to, ir Sakramento klubo istorijoje, nuo tada, kai komanda vadinasi „Kings“, iki šiol tik vienas krepšininkas pasižymėjo 30+20+5 skaičiais. Tai Chrisas Webberis 2001 metais buvo pelnęs 51 tašką, atkovojęs 26 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

D.Sabonis per 37 minutes pataikė 11 dvitaškių iš 19, vienintelį tritaškį, 5 iš 7 baudų.

Jis dar atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką, perėmė 1 kamuolį, bet suklydo 4 kartus.

D.Sabonis: komandai trūko įžaidėjo

Sakramento spauda taip pat pažymėjo, kad Domantas buvo pirmuoju „Kings“ krepšininku, pelniusiu 30 taškų ir atkovojusiu 20 kamuolių nuo 2016 metų lapkričio, kai tokius rodiklius užfiksavo DeMarcus Cousinsas.

D.Sabonio plius/minus rodiklis buvo geriausias komandoje: -2.

Tai rodo, ir koks prastas vakaras buvo visiems kitiems „Kings“ žaidėjams, tarp kurių šįkart nebuvo rezultatyviojo įžaidėjo De'Aarono Foxo dėl dešinės rankos traumos.

„Buvo tikrai sunku, – rezultatyviausio žaidėjo netektį pažymėjo ir D.Sabonis. – Jis yra vienas mūsų lyderių. Jis – mūsų įžaidėjas.

Jis kontroliuoja žaidimą ir daug suteikia komandai, mums tikrai jo trūko. Tikimės, kad jis pasveiks ir grįš kuo greičiau.“

Sakramento krepšininkai pralaimėjo 9 rungtynes iš 12 nuo NBA „All-Star“ savaitgalio ir būdami tryliktoje vietoje Vakaruose artėja prie NBA antirekordo – 16-ojo iš eilės sezono, kai nepateks į atkrintamąsias varžybas.

Tuo tarpu ketvirtą vietą Rytuose užimantis Bostono klubas turėjo ne vieną, o du lyderius, nenusileidusius taškais D.Saboniui.

Jaysonas Tatumas pelnė 32 taškus, pataikęs 7 tritaškius, o Jaylenas Brownas pridėjo 30 taškų. Šis Bostono duetas dar iki pertraukos drauge pelnė 42 taškus ir galėjo nuo atsarginių suolo stebėti ketvirtą kėlinį.

Bostono ekipos gretose pasirodė ir lietuvių kilmės kanadietis Nikas Stauskas, pastaruosius kelerius metus iškritęs iš NBA ir daugiau žaidęs G lygoje. Penktadienį per 2 minutes snaiperis nepasižymėjo.

„Celtics“ tapo tikru košmaru Sakramento krepšininkams šį sezoną, nes per pirmą akistatą sausį, kai D.Sabonis dar žaidė Indianapolyje, Bostono komanda „Kings“ buvo nušlavę 53 taškų skirtumu. Tad skaičiuojant dvejas rungtynes šį sezoną, „Celtics“ persvara – 82 taškai.

„Kings“: Domantas Sabonis 30 (20 atk. kam.), Justinas Holiday 21, Trey Lelesas 19.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 32, Jaylenas Brownas 30, Paytonas Pritchardas 14 (8 rez. perd.).