2015 11 19

Domanto Sabonio šou Amerikoje: dėjimų banga ir rezultatyviausios karjeros rungtynės

Domantas Sabonis Amerikoje žiba nuo pat naujojo sezono pradžios. Lietuvis sužaidė rezultatyviausias rungtynes NCAA per savo karjerą. Fantastišku tikslumu krepšį atakavęs 19 metų 209 cm ūgio puolėjas nukalė „Gonzaga Bulldogs“ krepšininkams triuškinančią pergalę prieš Šiaurės Arizonos komandą 91:52 (42:27, 49:25).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Domantas Sabonis

Domantas vos per 21 minutę pelnė 26 taškus, pataikė net 12 dvitaškių iš 13, abi baudas, atkovojo 7 kamuolius, blokavo metimą, suklydo ir prasižengė po 3 kartus.

D.Sabonis drebino varžovų krepšį dėjimais ir stebino net Gonzagos universiteto aistruolius savo tiksliais metimais iš vidutinio nuotolio.

Dar pirmajame kėlinyje jis pelnė 9 taškus iš eilės ir padėjo „Bulldogs“ atitrūkti 19:10.

Po dar 8 iš eilės D.Sabonio taškų antrojo ketvirčio pradžioje „buldogai“ susikrovė triuškinančią persvarą 56:30.

Ankstesnis D.Sabonio rezultatyvumo rekordas NCAA siekė 19 taškų.

Kyle'as Wiltjeras prie pergalės pridėjo 23, Silas Melsonas – 10, Przemekas Karnowskis (9 atk. kam.) ir Bryanas Albertsas – po 9 taškus.

Pralaimėjusiems Krisas Yanku surinko 18 taškų.

Pastarąjį kartą Gonzagos ir Šiaurės Arizonos komandos NCAA susitiko 1979 metais. Namuose „Bulldogs“ laimėjo visas 9 tarpusavio rungtynes.

Pretenduoja į apdovanojimą​​

„Buldogai” turėjo pirmieji atidaryti NCAA sezoną, bet Okinavoje dėl slidaus parketo rungtynės su Pitsburgo universitetu buvo nutrauktos po dviejų kėlinių.

Jau tada D.Sabonis žibėjo „Bulldogs“ gretose – per 16 minučių pelnė 8 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Beje, lietuvis yra kandidatas tapti prestižinio Johno R.Woodeno apdovanojimą. Geriausio universiteto žaidėjo rinkimuose pretenduoja tapti 50 vaikinų ir 50 merginų.