2015 12 18

Donatui Motiejūnui – efektinga pamoka Los Andžele ir NBA legendos komplimentas

Donatas Motiejūnas grįžo ant atsarginių suolo ir nesužibėjo Holivudo žvaigždyne. Tačiau „Houston Rockets“ krepšininkai nutraukė dviejų nesėkmių iš eilės seriją ir pranoko „Los Angeles Lakers“ su pagyvėjusiu Kobe Bryantu 107:87 (29:18, 23:21, 26:29, 29:19).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA | „Los Angeles Lakers“ – „Houston Rockets“ 87:107 | Motiejūnas 8

D.Motiejūnui vakaras Los Andžele nebuvo pats sėkmingiausias. 25-erių puolėjui sunkiai sekėsi rasti gerų progų atakuoti. Negana to, pro šalį skriejo net 3 baudų metimai iš 4.

Per 19 minučių jis pasižymėjo 8 taškais (2/6 dvit., 1/1 trit., 1/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Pirmajame kėlinyje D.Motiejūnas gavo efektingą puolėjo Larry Nance'o pamoką, kuri baigėsi gražiu varžovo dėjimu į krepšį. Suklaidintas lietuvis liko gulėti ant parketo.

5 iš 8 taškų jis surinko per dvi paskutiniąsias mačo minutes, kai susitikimo baigtis buvo aiški ir „Lakers“ nepersistengė gynyboje. Antai paliko jį visiškai laisvą prie trijų taškų linijos.

Nepaisant neišskirtinių puolėjo rungtynių, po D-Mo puskablio mačo pabaigoje rungtynes komentavęs Reggie Milleris pagyrė aukštaūgį: „Kapitonas kablys! Man patinka, kad jis aukštas ir gali pataikyti iš toli“.

Lyg tyčia, netrukus sekė D.Motiejūno tolimas metimas.

„Rockets“ galingai pradėjo rungtynes 19:6 ir planavo lengvą pasivaikščiojimą po spindintį Los Andželą. Tačiau Kobe Bryanto įkvėptas „Lakers“ klubas neleido „Rockets“ pernelyg nutolti.

Didžiausią grėsmę svečių persvarai Los Andželo ekipa sukėlė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai sumažino skirtumą iki 76:81.

Vis dėlto „Rockets“ pasinaudojo „Lakers“ klaidomis gynyboje ir grąžino saugų pranašumą.

Kai „Rockets“ surengė rungtynių lūžį, „Lakers“ negalėjo pelnyti nė taško bent 4 minutes.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kobe Bryantas

Efektyvų pasirodymą surengė paskutinį sezoną NBA žaidžiantis K.Bryantas. 37-erių gynėjas sudrebino krepšį galingu dėjimu per „Rockets“ puolėją Clintą Capelą.

K.Bryantas per 32 minutes pelnė 22 taškus (7/10 dvit., 2/6 trit., 2/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Rockets“ (13-14): Jamesas Hardenas 25, Dwightas Howardas (15 atk. kam.) ir Terrence'as Jonesas po 16, Trevoras Ariza ir Patrickas Beverley po 13, Clintas Capela 10 (12 atk. kam.).

„Lakers“ (4-22): Kobe Bryantas 22, Julius Randle'as 18, Lou Williamsas 14, Jordanas Clarksonas 12, Larry Nance'as 11.

Rungtynės su „Lakers“ buvo labai svarbios šioje trijų išvykos mačų serijoje. Du kiti varžovai – „Los Angeles Clippers“ ir „Charlotte Hornets“. Net 7 iš būsimų 8 priešininkų turi didesnį nei 50 proc. pergalių santykį.

Du kartus „Rockets“ susitiks su „San Antonio Spurs“, sykį – „Golden State Warriors“.

Iki šio maratono „Rockets“ priešininkų pergalių procento vidurkis tebuvo 46,6 proc., todėl komandos laukia daugybė aukštų barjerų.