2021 12 04

Eilinį dublį surinkusio J.Valančiūno „pelikanai“ atsirevanšavo L.Dončičiui ir kompanijai

Prieš dvi dienas labai skaudų smūgį nuo „Dallas Mavericks“ (11-10) komandos gavusi „New Orleans Pelicans“ (7-18) ekipa pasiekė saldų revanšą. Jono Valančiūno klubas svečiuose laimėjo rezultatu 107:91 (14:19, 30:29, 35:20, 28:23), o lietuvis prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vos 14 taškų per pirmą kėlinį sukrapštę „pelikanai“ prametė pirmuosius aštuonis metimus, tačiau svečiai puikiai atsispyrė nuo antrojo kėlinuko, kuriame pagaliau pagavo žaidimo ritmą puolime, o oponentų stuburą perlaužė po pertraukos.

Trečiajame kėlinyje dominavusi Naujojo Orleano ekipa spurtavo 26:10 ir susikrovė dviženklį pranašumą (70:58), o pasimėgauti solidžia atkarpa dar ilgiau aikštėje Jonui Valančiūnui neleido tik penktoji asmeninė pražanga, pasiuntusi lietuvį ant suolo.

Tačiau net ir be savo baudos aikštelės bokšto likę „Pelicans“ išsaugojo susikurtą pranašumą ir iškovojo 4 pergalę per pastarąsias 6 rungtynes.

25 minutes ant parketo praleidęs J.Valančiūnas surinko dvigubą dublį – pelnė 14 taškų (5/5 dvit., 0/2 trit., 4/7 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 1 kamuolį perėmė.

Tiesa, uteniškis prasižengė 5 sykius ir prarado 3 kamuolius.

Svečių ekipoje nesustabdomai rungtyniavo arti trigubo dublio buvęs ir karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą pagerinęs Brandonas Ingramas – 24 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Ekipų lyderių dvikovoje pastarasis statistiniais rodikliais pranoko ir patį Luką Dončičių, kuris surinko 21 tašką, 10 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvius perdavimus.

Slovėnas iš žaidimo pataikė tik 7 metimus iš 20 (35 proc.) ir padarė net 7 klaidas.

Dalaso ekipa šiame mače vertėsi be Kristapo Porzingio, kuris jaučia kairio kelio skausmus.

Priminsime, kad prieš dvi dienas „Mavericks“ J.Valančiūno klubą sudraskė net 32 taškų skirtumu.

„Dallas Mavericks“: Luka Dončičius 21 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 16, Maxi Kleberas 13 (9 atk. kam.), Timas Hardaway Jr. 12.

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 24 (8 atk. kam., 12 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14 (11 atk. kam.), Herbertas Jonesas ir Devonte Grahamas po 13, Willie Hernangomezas 12 (14 atk. kam.).

Kiti nakties rezultatai:

„Indiana Pacers“ – „Miami Heat“ 104:113 (C.LeVertas 27 / K.Lowry 26);

„Washington Wizards“ – „Cleveland Cavaliers“ 101:116 (D.Avdija 16 / D.Garlandas 32);

„Atlanta Hawks“ – „Philadelphia 76ers“ 96:98 (T.Youngas 25 / J.Embiidas 28);

„Brooklyn Nets“ – „Minnesota Timberwolves“ 110:105 (K.Durantas 30 / D.Russellas 21);

„Houston Rockets“ – „Orlando Magic“ 118:116 (E.Gordonas 24 / C.Anthony 26);

„Utah Jazz“ – „Boston Celtics“ 137:130 (D.Mitchellas 34 / J.Tatumas 37);

„Golden State Warriors“ – „Phoenix Suns“ 118:96 (S.Curry 23 / D.Aytonas 23);

„Los Angeles Lakers“ – „Los Angeles Clippers“ 115:119 (A.Davisas 27 / M.Morrisas 21).