2021 10 23

Filadelfijoje – K.Duranto trigubas dublis ir įspūdingas „Nets“ sugrįžimas

Filadelfijoje susigrūmė du Rytų konferencijos sunkiasvoriai – šeimininkai „Philadelphia 76ers“ (1-1) krepšininkai metė iššūkį „Brooklyn Nets“ (1-1) žvaigždynui, kuris džiaugėsi dramatiška pergale rezultatu 114:109 (28:34, 27:28, 30:29, 29:18).
Kevinas Durantas ir Jamesas Hardenas
Kevinas Durantas ir Jamesas Hardenas / „Scanpix“ nuotr.

Beveik viso susitikimo metu pirmavusi „76ers“ ekipa kontroliavo rungtynes ir po Matisse'o Thybulle'o dėjimo likus 5 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos turėjo dviženklę persvarą (108:98).

Visgi tuomet šeimininkų komandai krepšys tiesiog užsirišo, o pasimetusius varžovus sunaikinti lemiamos atkarpos metu Kevinui Durantui padėjo puikias rungtynes sužaidęs LaMarcusas Aldridge'as.

Dėl sveikatos problemų praėjusiame sezone karjerą baigęs, tačiau šiemet į didįjį krepšinį sugrįžęs aukštaūgis tapo vienu iš spurto 16:1 iniciatorių – pelnė net 10 taškų.

Būtent 36-erių veterano dėjimas į krepšį ir du taiklūs baudų metimai per paskutinę ketvirčio minutę ne tik išlygino, bet ir persvėrė rungtynių rezultatą.

Pirmą sezono pergalę „Nets“ klubui baudų metimais netrukus įtvirtino Kevinas Durantas, kuriam šiemet yra piešiamas MVP titulas – puolėjas pelnė 29 taškus, atkovojo net 15 kamuolių ir dar išskirstė 12 rezultatyvių perdavimų.

L.Aldridge'as kilo nuo suolo ir per beveik 23 min. pelnė 23 taškus ir sugriebė 5 kamuolius.

„76ers“ ekipa ir toliau yra priversta verstis be Beno Simmonso, kuris prakalbo apie psichologines problemas ir šiuo metu netinkamą emocinę būseną rungtyniauti.

Prieš pirmąsias sezono namų rungtynes tradiciškai su aistruoliais pasisveikinęs kitas komandos lyderis Joelis Embiidas dėkojo susirinkusiems žmonėms, tačiau tuo pačiu prašė ir supratimo.

„Jis vis tiek yra mūsų brolis“, – apie B.Simmonsą atsiliepė J.Embiidas.

Beje, kamerūnietis prieš rungtynes jautė skausmus dešinio kelio srityje, tačiau ryžosi rungtyniauti ir per 30 minučių surinko 19 taškų, 8 atkovotus kamuolius ir atliko 4 blokus.

„Tikriausiai šiandien neturėjau pasirodyti ant parketo, tačiau buvo smagu rungtyniauti su savo vyrukais“, – kalbėjo J.Embiidas.

„Philadelphia 76ers“: Tobias Harrisas (7 atk. kam.) ir Sethas Curry (4/4 trit.) po 23, Joelis Embiidas 19 (8 atk. kam., 4 blk.), Tyrese'as Maxey 15, Furkanas Korkmazas 10.

„Brooklyn Nets“: Kevinas Durantas 29 (15 atk. kam., 12 rez. perd.), LaMarcusas Aldridge'as 23 (10/12 met.), Jamesas Hardenas 20 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Joe Harrisas 14, Patty Millsas 11 (3/3 trit.).

Kiti nakties (10.22) rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Charlotte Hornets“ 112:123 (C.Sextonas 33 / M.Bridgesas 30);

„Orlando Magic“ – „New York Knicks“ 96:121 (F.Wagneris 16 / J.Randle'as 21);

„Washington Wizards“ – „Indiana Pacers“ po pratęsimo 135:134 (S.Dinwiddie 34 / M.Turneris 40);

„Boston Celtics“ – „Toronto Raptors“ 83:115 (J.Tatumas 18 / S.Barnesas 25);

„Chicago Bulls“ – „New Orleans Pelicans“ 128:112 (Z.LaVine'as 32 / B.Ingramas 28);

„Houston Rockets“ – „Oklahoma City Thunder“ 124:91 (C.Woodas 31 / S.Gilgeous-Alexanderis 13);

„Denver Nuggets“ – „San Antonio Spurs“ 102:96 (N.Jokičius 32 / K.Johnsonas 27);

„Los Angeles Lakers“ – „Phoenix Suns“ 105:115 (L.Jamesas 25 / Ch.Paulas 23);

„Sacramento Kings“ – „Utah Jazz“ 101:110 (H.Barnesas 25 / D.Mitchellas 27).