2016 12 15

Filadelfijoje – vienos rezultatyviausių Jono Valančiūno rungtynių šį sezoną

Jonas Valančiūnas Filadelfijoje stojo į kovą baudos aikštelėje su dviem kylančiomis „Philadelphia 76ers“ žvaigždėmis ir pademonstravo, ko verta ketverių metų patirtis NBA. Vidurio puolėjas sužaidė vienas rezultatyviausių sezono rungtynių, o „Toronto Raptors“ išsivežė pergalę 123:114 (22:25, 38:29, 32:20, 31:40).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ šventė pergalę Filadelfijoje 123:114.
  • J.Valančiūnas pelnė 17 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.
  • Tai buvo ketvirtas rezultatyviausias jo mačas šį sezoną.
  • „Raptors“ laimėjo 10 iš 11 pastarųjų rungtynių.

J.Valančiūnas pelnė penkis pirmuosius „Raptors“ taškus Filadelfijoje. Vien pirmajame kėlinyje 24-erių vidurio puolėjo sąskaitoje jau buvo 7 taškai.

213 cm ūgio lietuvis šį kartą buvo aikštėje lemiamomis minutėmis ir padėjo „Raptors“ išlaikyti pergalingą pranašumą. Iš viso per 34 minutes JV pelnė 17 taškų (6/11 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, suklydo 3 ir prasižengė 4 kartus.

Rezultatyviau šį sezoną J.Valančiūnas žaidė tik tris kartus, kai pelnė 32, 23 ir 20 taškų.

„Centro“ varžovai „76ers” baudos aikštelėje Jahlilas Okaforas ir Joelis Embiidas surinko atitinkamai 17 ir 9 taškus, o kartu sugriebė 10 atšokusių kamuolių – kiek vienas lietuvis.

„Turiu būti aktyvus. Negaliu palikti jų laisvų, nes jie mėgsta mesti iš toli. Turiu būti arti, – prieš rungtynes apie savo užduotis Filadelfijoje kalbėjo J.Valančiūnas. – Dabar daug aukštaūgių gali mesti iš toli. Jie dalyvauja ir metimų konkuruose. Jei man pavyks geriau stabdyti tokius aukštaūgius, geriau gintis pikenrolą, viskas bus gerai.“

Tai buvo ketvirtoji iš eilės „Raptors“ pergalė ir 10-oji per 11 pastarųjų rungtynių. Prie jos daugiausiai prisidėjo DeMaras DeRozanas, vien per tris kėlinius pelnęs 31 tašką.

Filadelfijoje gimęs „Raptors“ įžaidėjas Kyle'as Lowry ketvirtojo kėlinio pradžioje po tritaškio padidino skirtumą 99:80 ir sulaukė vietos sirgalių plojimų. Iš viso jis pelnė 20 taškų.

„Skiriu šią pergalę mano mamai jos gimtadienio proga – pelniau tiek taškų, kiek jai metų“, – po rungtynių juokavo K.Lowry.

Torontas atitrūko po pertraukos, kai po pirmojo kėlinio 22:25 prieš pertrauką išsiveržė į priekį 60:54. Vėliau skirtumas išaugo iki dviženklio. „76ers” likus žaisti 30 sek. dar buvo priartėję iki 5 taškų, tačiau „Raptors“ apgynė pergalę.

„Raptors“: D.DeRozanas 31 (11/17 dvit.), K.Lowry 20 (7 rez. perd.), J.Valančiūnas 17 (10 atk. kam.), C.Josephas (7 rez. perd.) ir T.Rossas po 13, D.Carrollas 10.

„76ers”: R.Covingtonas 26 (12 atk. kam.), J.OKaforas 17, S.Rodriguezas ir G.Hendersonas po 16, E.Ilyasova 12.