2022 03 04

G.Popovičiui rekordo teks palaukti – D.Sabonis ir „Kings“ pavogė pergalę

Legendinis Greggas Popovičius būtų pakartojęs visų laikų NBA lygos pergalių rekordą reguliariajame sezone, tačiau Domantas Sabonis ir „Sacramento Kings“ (24-41) turėjo kitų minčių.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Svečiai sugadino vakarėlį San Antonijuje, kai pabaigoje persvėrė rezultatą ir galiausiai laimėjo 115:112 (30:27, 34:24, 24:31, 27:30) prieš „San Antonio Spurs“ (24-39).

Likus žaisti 4 minutes šeimininkai dar pirmavo 4 taškais (103:99), bet „Kings“ tada pelnė 9 taškus be atsako ir nors D.Sabonis, likus žaisti minutę, visam laikui sėdo ant suolo dėl išnaudoto pražangų limito, svečiai pergalės iš rankų nebepaleido.

Pratęsimą išplėšti galėjęs tolimas Dejounte Murray metimas skriejo pro šalį.

73-ejų G.Popovičiui tai būtų buvusi 1335-oji karjeros pergalė NBA reguliariajame sezone. Jis būtų pakartojęs Dono Nelsono rekordą, tačiau „Spurs“ suklupo jau trečią sykį iš eilės.

Lietuvis D.Sabonis prie „Kings“ sėkmės prisidėjo dvigubu dubliu – 12 taškų (5/8 dvit., 2/2 baud.) ir 12 atkovotų kamuolių per 28 minutes.

Pagal šiame sezone surinktus dvigubus dublius „Kings“ naujokas visoje NBA lygoje užima 2 vietą (42). D.Sabonis pagal šį rodiklį nusileidžia tik „Denver Nuggets“ lyderiui Nikola Jokičiui (50). Jonas Valančiūnas yra trečias (38).

„Kings“ vidurio puolėjas San Antonijuje dar atliko ir 6 rezultatyvius perdavimus, bet padarė ir 4 klaidas.

„Kings“ NBA Vakarų konferencijoje šiuo metu žengia 13 vietoje ir nuo įkrintamųjų vietos atsilieka dvejomis pergalėmis. „Spurs“ turi tiek pat laimėjimų, bet yra sužaidusi dviem mačais mažiau.

„Spurs“: Lonnie Walkeris 30, Dejounte Murray 29 (12 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.), Jakobas Poeltlas 16, Devinas Vassellas 14,Tre Jonesas 7.

„Kings“: Harrisonas Barnesas 27 (4/5 trit., 5 kld.), De‘Aaronas Foxas 26 (9 rez. perd.), Domantas Sabonis (12 atk. kam.) ir Justinas Holiday (2/12 trit.) – po 12, Donte DiVincenzo 11, Damianas Jonesas 10 (7 atk. kam.).