2016 11 01

Galingą dėjimą atlikęs Jonas Valančiūnas padėjo nutraukti „Raptors“ prakeiksmą

Jonas Valančiūnas Helovino vakarą padėjo nutraukti prakeiksmą. Lietuvis toliau skrajoja virš lanko, o „Toronto Raptors“ (2-1) sunkiai, bet palaužė neparankią „Denver Nuggets“ (1-2) ekipą 105:102 (33:24, 29:25, 26:35, 17:18).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA | „Raptors“ – „Nuggets“ 105:102 | Valančiūnas 12+9

24-erių „centras“ davė rungtynėms toną jau pirmąją minutę, kai po žaidimo du prieš du „Raptors“ taškų sąskaitą atidarė galingu dėjimu Kyle'ui Lowry ore pakabinus kamuolį.

Netrukus jis pelnė ir ketvirtąjį „Raptors“ tašką dvitaškiu iš vidutinio nuotolio, visai šalia tritaškio linijos.

J.Valančiūnas dalyvavo greitoje atakoje, rinko taškus agresyviu žaidimu vienas prieš vieną ir iš viso per 31 minutę pelnė 12 taškų (6/12 dvit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

Beje, ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Raptors“ sirgaliai pasigedo J.Valančiūno, nes kai aukštaūgis sėdėjo ant suolo, „Nuggets“ persvėrė rezultatą ir likus žaisti 6 minutes pirmavo 99:93.

Su vidurio puolėjo sugrįžimu Toronto krepšininkai susigrąžino pranašumą, nors J.Valančiūnas ir nepelnė nė taško. Lemiamomis akimirkomis JV blokavo Jusufo Nurkičiaus metimą, sugriebė tris atšokusius kamuolius gynyboje ir du puolime, po kurių DeMaras DeRozanas išlygino rezultatą 101:101.

„Raptors“ pergalė paaiškėjo tik paskutinę sekundę, kai iš toli prašovė Emmanuelis Mudiay ir Danilo Gallinari.

„Prastai sužaidėme trečiąjį kėlinį. Blogai gynėmės, todėl rungtynės vos neišslydo, bet gerai, kad ketvirtajame sugrįžome stiprūs“, – po rungtynių kalbėjo J.Valančiūnas.

Toronto klubą į pergalę vedė DeMaro DeRozano ir Kyle'o Lowry duetas, surinkęs atitinkamai 33 ir 29 taškus. D.DeRozanas tapo pirmuoju „Raptors“ žaidėju istorijoje, NBA sezoną pradėjusiu trimis susitikimais, kuriuose pelnė bent 30 taškų. Beje, toks šį sezoną yra tik Russellas Westbrookas.

Be to, D.DeRozanas pirmasis nuo Kobe Bryanto 2005-aisiais trimis mačais startavo rinkdamas po 30 taškų, bet nepataikydamas nė vieno tolimo metimo.

„Jis nuostabus. DeMaras viską daro šauniai. Tikras mūsų vedlys“, – komandos draugą liaupsino J.Valančiūnas.

„Raptors“ nebuvo laimėję prieš „Nuggets“ beveik dvejus metus.

„Raptors“:​ DeMaras DeRozanas 33, Kyle'as Lowry 29 (7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 12 (9 atk. kam.), DeMarre'as Carrollas 10.

„Nuggets“: Emmanuelis Mudiay, Willas Bartonas ir Danilo Gallinari po 16, Jameeras Nelsonas ir Jusufas Nurkičius (18 atk. kam.) po 13, Nikola Jokičius 12.