Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
2019 12 29

Galingas Domanto Sabonio krepšinis istoriniame NBA trijų brolių mače

Domantas Sabonis pasiekė dvigubą dviženklį, bet Lietuvos krepšininko solidaus žaidimo nepakako „Indiana Pacers“ komandos (21-12) pergalei NBA rungtynėse šeštadienį išvykoje, kur nusileista „New Orleans Pelicans“ (10-23).

Nors D.Sabonis pelnė 15 taškų ir atkovojo 16 kamuolių ir stipriai prisidėjo, kad svečiai įgytų 13 taškų pervarą pirmajame kėlinyje, šeštą vietą Rytuose užimantys Indianapolio krepšininkai krito prieš vienus Vakarų konferencijos autsaiderių 98:120.

23 metų lietuviui teko gerokai pasistumdyti atakose, kad pelnytų taškus.

Jis pataikė 4 dvitaškius iš 7, 1 tritaškį iš 3, 4 iš 5 baudų. Iš 16 kamuolių 12 D.Sabonis sugriebė ginantis. Per 31 min. aikštėje jis dar atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 1 kamuolį perėmė, bet ir suklydo 4 sykius bei 3 kartus prasižengė.

D.Sabonio tritaškis ir pora baudų padėjo „Pacers“ veržliai pradėti rungtynes ir laimėti pirmą kėlinį 32:19.

Tačiau „Pelicans“ antrą ketvirtį pradėjo spurtu 9:0 ir apvertė rungtynių eigą.

Indianapolio krepšininkai šįkart pataikė tik 38 proc. visų metimų ir 18 kartų prarado kamuolį, o po šių klaidų „Pelicans“ pelnė 24 taškus.

Tai buvo istorinis mačas, nes pirmą kartą per vienerias NBA rungtynes žaidė trys broliai.

11 sezoną lygoje žaidžiantis Jrue Holiday džiaugėsi labiau, nes jo atstovaujama „Pelicans“ nugalėjo „Pacers“, kurioje rungtyniauja Justinas ir Aaronas Holiday.

Dėl ženklaus amžiaus skirtumo – Justinui yra 30 metų, Jrue – 29-eri, o Aaronui 23-eji, – jie niekada nežaidė visi trys viename mače, net ir pačioje jaunystėje.

„Scanpix“ nuotr./Istorinės NBA rungtynės – pirmą kartą viename mače žaidė trys broliai.

Jie lankė tą pačią aukštąją mokyklą Los Andžele, bet mokėsi skirtinguose universitetuose – du studijavo Los Andžele, o Justinas – Vašingtone.

Istorinis faktas įvyko pirmajame kėlinyje, kai visi trys šeimos nariai pabuvojo aikštėje.

191 cm ūgio Jrue Holiday dabar žaidžia 11 sezoną NBA, septintą „Pelicans“ gretose ir renka po 19,7 taško bei 6,5 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

198 cm ūgio Justinas per septynis sezonus pakeitė 7 komandas, o vienu motyvu praėjusią vasarą persikelti į Indianą buvo ten žaidžiantis 183 cm ūgio Aaronas, lygoje rungtyniaujantis tik antrą sezoną.

„Scanpix“ nuotr./Justinas Aaronas Holiday.

„Jei pažintumėte jų mamą ir tėtį, nesistebėtumėte, kad visi trys yra ten, kur yra, – sakė „Pelicans“ treneris Alvinas Gentry apie šeimą. – Manau, kad jie nuveikė neįtikėtiną darbą. Kalbu ne apie sportą, bet apie vaikus, kokius jie išaugino, apie žmogiškumą. Šiuo atžvilgiu tėvai padirbėjo labai gerai, sukurdami taip pat ir tris puikius atletus.“

Šįkart pergale džiaugėsi tik vienas, bet kas žino, kaip bus ateityje.

„Visi viename mače, tai tikrai labai šaunu, labai šaunu, – „The Athletic“ sakė Jrue Holiday. – Tikiuosi, kad kitą kartą žaisime toje pačioje komandoje – visi trys drauge.“

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 24, Jrue Holiday 20, JJ Redickas 15, Lonzo Ballas 13;

„Pacers“: Aaronas Holiday 25, T.J.Warrenas 20, Domantas Sabonis 15.