2021 07 09

Giannis buvo žvėriškas, bet „Suns“ su tritaškių rekordu įpusėjo kelionę link titulo

Prieš NBA finalo pradžią dar nežinojęs, ar galės padėti savo komandai, Giannis Antetokounmpo antrosiose finalo serijos rungtynėse buvo sunkiai sulaikoma jėga, tačiau net ir herojiškų graiko pastangų neužteko pirmajai „Milwaukee Bucks“ pergalei prieš „Phoenix Suns“. Įspūdingai iš tolimos distancijos pataikiusios „saulės“ namuose 118:108 (26:29, 30:16, 32:33, 30:30) nugalėjo „elnius“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja jau 2-0.
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo / „Scanpix“ nuotr.

Prieš kiek daugiau nei savaitę Rytų konferencijos finale šiurpoką kelio traumą patyręs, bet ypač greitai atsistatęs Giannis žaidė fantastiškai.

Graikų puolėjas per 40 minučių pelnė net 42 taškus (14/17 dvit., 1/5 trit., 11/18 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 metimus, bet to jo komandai neužteko.

„Bucks“ ypač gerai pradėjo susitikimą, kai per pirmąjį kėlinį suvertė net 20 taškų iš baudos aikštelės ir vienu metu turėjo 9 taškų pranašumą, tačiau „Suns“ laikėsi rungtynėse tritaškiais – jų per ketvirtį pataikė net aštuonis ir sugebėjo pernelyg neatsilikti nuo varžovų.

Į priekį Finikso komanda šovė antrajame kėlinyje. Jo viduryje rezultatas dar buvo lygus (41:41), bet „Suns“ pirmąją rungtynių pusę užbaigė atkarpa 15:4 ir padėjo pamatus pergalei.

Trečiajame kėlinyje „Bucks“ sugrąžinti į susitikimą bandė G.Antetokounmpo. Jo komanda atsiliko 15 taškų skirtumu (48:63), kai Giannis pelnė net 13 savo komandos taškų iš eilės ir skirtumas tarp komandų buvo sumenkęs iki 5 taškų (66:71).

Iš viso G.Antetokounmpo per trečiąjį ketvirtį pelnė net 20 taškų, o tai yra daugiausiai NBA finalo rungtynėse nuo 1993 metų, kai Michaelas Jordanas prieš tuos pačius „Suns“ per kėlinį sumetė net 22 taškus.

Nepaisant įspūdingo lyderio žaidimo, „Bucks“ prieš ketvirtąjį kėlinį atsiliko 78:88, o per paskutinę žaidimo atkarpą taip ir nepajėgė pakreipti įvykių sau palankia linkme.

„Bucks“ kelis sykius buvo sušvelninę skirtumą iki 5 ar 6 taškų, tačiau įspūdingai tritaškius pataikę „Suns“ vis rasdavo atsakymus į varžovų keliamus klausimus ir reikiamu metu sugebėjo apsaugoti savo pranašumą.

Finikso komanda šiose rungtynėse pataikė net 20 tritaškių iš 40 ir pagerino klubo rekordą atkrintamosiose. Daugiausiai, septynis, tolimus metimus pataikė Devinas Bookeris, trys žaidėjai pridėjo po tris, o du – po du tritaškius.

Savo ruožtu Gianniui ypač trūko kitų „Bucks“ lyderių Khriso Middletono ir Jrue Holiday indėlio. Jie pelnė atitinkamai 11 ir 17 taškų, bet kartu sudėjus pataikė vos 12 metimų iš 37.

Trečiosioms serijos rungtynėms komandos kelsis į Milvokį. Sušvelninti serijos rezultatą „Bucks“ mėgins naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

„Suns“: Devinas Bookeris 31 (7/12 trit., 6 rez. perd.), Mikalas Bridgesas 27 (8/15 metimai, 8/8 baud., 7 atk. kam.), Chrisas Paulas 23 (10/20 metimai, 8 rez. perd., 6 kld.), Jae Crowderis 11 (10 atk. kam.), Deandre Aytonas 10 (11 atk. kam.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 42 (14/17 dvit., 11/18 baud., 12 atk. kam.), Jrue Holiday 17 (7/21 metimai, 7 rez. perd.), Patas Connaughtonas 14 (4/9 trit., 7 atk. kam.), Khrisas Middletonas 11 (5/16 metimai, 8 rez. perd.).