2019 03 03

„Grizliai“ ir beveik be klaidų atakavęs J.Valančiūnas dominavo Dalase

Jonas Valančiūnas ir „Memphis Grizzlies“ (25-39) šeimininkavo Dalase. NBA reguliariojo sezono rungtynėse „Grizzlies“ rezultatu 111:81 (33:21, 29:28, 28:18, 21:14) įveikė „Dallas Mavericks“ (27-35) ir nutraukė trijų pralaimėjimų „American Airlines Center“ arenoje seriją.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Paskutinį kartą Dalase „grizliai“ buvo laimėję 2016-ųjų lapkritį, kai šeimininkams buvo leidę įmesti vos 64 taškus.

„Grizzlies“ jau pirmajame kėlinyje pasinaudojo prastu šeimininkų pataikymu ir spurtavę 9:0 įgijo dviženklę persvarą (33:21).

„Mavericks“ per pirmąsias 12 minučių pataikė tik 7 metimus iš 21 (33 proc.), įskaitant 1 tritaškį iš 8-ių.

Antrajame kėlinyje Luka Dončičiaus vedamiems Dalaso krepšininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki šešių taškų (41:35), bet „grizliai“ netruko atsitiesti (62:49).

Ketvirto kėlinio pabaigoje „Grizzlies“ persvara pasiekė rekordinę 36 taškų ribą (109:73).

Tai nebuvo geriausios rungtynės „Grizzlies“ lyderiui Mike'ui Conley, kuris pelnė 12 taškų ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau baudos aikštelėje „Grizzlies“ vargo neturėjo.

Memfio vidurio puolėjai J.Valančiūnas ir Joakimas Noah kartu pelnė 32 taškus, atkovojo 18 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

J.Valančiūnas žaidė 28 minutes ir pelnė 20 taškų (8/9 dvit., 4/6 baud.). JV taip pat atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, vieną kamuolį perėmė ir dukart suklydo.

15 taškų svečiams pelnė Jevonas Carteris, kurio pelnomų taškų vidurkis tesiekia 2,8. Per paskutines 8 rungtynes jis buvo iš viso pelnęs 18 taškų, o šįkart vos per 12 minučių užfiksavo karjeros rekordą.

„Scanpix“ nuotr./Luka Dončičius

L.Dončičius pelnė 22 taškus, bet iš toli šaudė tuščiais šoviniais. Prametė pirmuosus septynis tritaškius, o kai pirmąjį pataikė trečiojo kėlinio pradžioje, iškėlė rankas į viršų lyg tai būtų pergalingas metimas.

Tai buvo antras kartas, kai NBA rungtynėse susitiko J.Valančiūnas ir L.Dončičius, ir antroji pergalė, kurią įsirašė lietuvio atstovaujama komanda.

„Mavericks“: Luka Dončičius 22, Dwightas Powellas 13, Timas Hardaway Jr. 10.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 20 (10 atk. kam.), Jevonas Carteris ir Avery Bradley po 15, Mike'as Conley, CJ Milesas ir Joakimas Noah po 12.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant