2022 12 10

Idealiu deriniu „Bucks“ parklupdė L.Dončičiaus vedamus „Mavericks“

Luka Dončičius ir Giannis Antetokounmpo žaidė puikiai, bet „Dallas Mavericks“ (13-12) ir „Milwaukee Bucks“ (19-6) akistatos herojais tapo lemiamą derinį nubraižęs Milvokio treneris ir jį aikštėje užbaigęs Brookas Lopezas.
Brookas Lopezas ir George'as Hillas
Brookas Lopezas ir George'as Hillas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Bucks“ svečiuose dramatiškai 106:105 (32:33, 20:15, 21:36, 33:21) parklupdė „Mavericks“ ir pasiekė ketvirtą pergalę iš eilės.

Milvokio ekipa atsiliko 73:84 po trijų ketvirčių, bet greitai pasivijo Dalaso klubą ketvirtajame kėlinyje ir nukėlė rungtynes į dramatišką pabaigą.

L.Dončičius metimu po prasiveržimo likus 29,6 sek. išvedė savo komandą į priekį vienu tašku (105:104), bet „Bucks“ gavo šansą išplėšti pergalę likus 9,1 sek.

Minutės pertraukėlės metu „Bucks“ strategas Mike'as Budenholzeris nubraižė derinį, kurį jo komanda išpildė idealiai.

G.Antetokounmpo jau buvo eliminuotas iš rungtynių dėl pražangų, tad komentatoriai ir sirgaliai tikėjosi, kad kamuolys atiteks Kh.Middletonui. Visgi George'as Hillas iš užribio jį pasiuntė komandos bokštui B.Lopezui, kuris išsilaisvino po užtvaros ir įmetė iš po krepšio.

Taip „Bucks“ išsiveržė į priekį, o paskutinį šansą dar turėję „Mavs“ juo nepasinaudojo – L.Dončičius prametė tritaškį.

Antrą vietą Rytų konferencijoje užimantiems „Bucks“ daugiausiai taškų – 28 – pelnė Giannis. Jis pataikė 9 dvitaškius iš 19, vienintelį tritaškį ir 7 baudų metimus iš 10, taip pat dar atkovojo 10 kamuolių. Tiesa, jis suklydo net septynis kartus.

L.Dončičius pralaimėtojams sumetė 33 taškus (10/17 dvit., 3/11 trit., 4/10 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Dalaso krepšininkai Vakarų konferencijoje rikiuojasi septinti.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (13/28 metimai, 6 atk. kam., 11 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 15, Christianas Woodas 14 (9 atk. kam.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 28 (9/19 dvit., 10 atk. kam., 7 kld.), Khrisas Middletonas 19, Jrue Holiday 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Graysonas Allenas 12, Bobby Portisas 10 (8 atk. kam.).

Visi rezultatai:

„Charlotte Hornets“ (T.Rozieras 24) 102:121 „New York Knicks“ (J.Randle'as 33)

„Indiana Pacers“ (B.Hieldas 28) 121:111 „Washington Wizards“ (K.Porzingis 29)

„Orlando Magic“ (F.Wagneris 34) 113:109 „Toronto Raptors“ (P.Siakamas 36)

„Brooklyn Nets“ (K.Durantas 34) 120:116 „Atlanta Hawks“ (T.Youngas 33)

„Cleveland Cavaliers“ (C.LeVertas 22) 95:106 „Sacramento Kings“ (H.Barnesas 20, ..., D.Sabonis 18)

„Philadelphia 76ers“ (J.Embiidas 38) 133:122 (po pratęsimo) „Los Angeles Lakers“ (A.Davisas 31)

„Memphis Grizzlies“ (J.Jacksonas 20) 114:103 „Detroit Pistons“ (B.Bogdanovičius 19)

„New Orleans Pelicans“ (Z.Williamsonas 35, ..., J.Valančiūnas 12) 128:117 „Phoenix Suns“ (D.Aytonas 25)

„Utah Jazz“ (M.Beasley 23) 108:118 „Minnesota Timberwolves“ (D.Russellas 30)

„Dallas Mavericks“ (L.Dončičius 33) 105:106 „Milwaukee Bucks“ (G.Antetokounmpo 28)