2021 10 24

Ir vėl į pratęsimą pasiųsta D.Sabonio „Pacers“ iškovojo pirmą pergalę

Domantui Saboniui ir kompanijai antrą vakarą iš eilės teko žaisti papildomą penkių minučių kėlinį, tačiau šįkart viskas baigėsi laimingai. „Indiana Pacers“ (1-2) nerezultatyviose rungtynėse po pratęsimo 102:91 (28:24, 28:22, 8:17, 22:23, 16:5) įveikė „Miami Heat“ (1-1) ir iškovojo pirmą sezono pergalę.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Didesnę susitikimo dalį dominavusi „Pacers“ antrajame kėlinyje savo persvarą užsiaugino iki dviženklio (47:35), tačiau visą jį iššvaistė per trečiąjį ir ketvirtąjį ketvirčius.

Ketvirtojo kėlinio viduryje jau svečiai iš Majamio buvo situacijos šeimininkais (78:73), tačiau keletą tritaškių įdūrę Indianapolio krepšininkai susigrąžino minimalią persvarą.

Kėlinio pabaiga buvo kupina dramos. „Pacers“ lyderiu šiame mače tapęs trečiametis Oshae Brissettas šeimininkus atitolino trimis taškais (86:83), tačiau paskutinį žodį pagrindinio laiko metu tarė įspūdingai atakavęs Tyleris Herro.

Gynėjas smeigė tritaškį likus 50 sek., o nė vienai ekipai nesurezgus tikslios atakos „Pacers“ laukė antrasis pratęsimas per dvi dienas.

Penktadienį Vašingtone D.Sabonio klubą paskandino tikslūs Spencerio Dinwiddie tolimi šūviai, tačiau šįkart „Pacers“ sužaidė tiesiog nepriekaištingą pratęsimą ir iškovojo pirmą sezono pergalę.

Svariai prie ekipos dominavimo prisidėjo ir Domas, pratęsimo metu surinkęs 5 taškus.

Iš viso lietuvis ant parketo praleido net 42 minutes, per kurias surinko 17 taškų (8/14 dvit., 0/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 kamuolius perėmė, po 3 sykius suklydo ir pažeidė taisykles.

Per pirmuosius du sezono mačus „Pacers“ vidutiniškai praleido net po 129 taškus, tačiau šiandien pademonstravo elitinę gynybą, dėl kurios džiaugėsi ir ekipos vyr. treneris.

„Viską tiesiog nulėmė velniškai pagerėjusi gynyba. Per pirmuosius du mačus mes lenktyniavome, kas daugiau įmes. Tokiais atvejais tu gali būti dažnai sužeistas“, – kalbėjo Rickas Carlisle'as.

„Turime pagirti varžovus dėl jų gynybos, – po susitikimo kalbėjo ir oponentų strategas Erikas Spoelstra. – Mūsų puolimas tiesiog nesukūrė pakankamai progų taškams pelnyti. Nemažai prametėme ir iš gerų pozicijų.“

Kartu su D.Saboniu galingą dublį „Pacers“ gretose surinko ir Malcolmas Brogdonas – 18 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

Varžovų gretose nesustabdomai rungtyniavo Tyleris Herro, sumetęs net 30 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių. Jis tapo pirmuoju „Heat“ krepšininku, kuriam pavyko pasiekti šias taškų ir atkovotų kamuolių ribas rungtynes pradėjus ne starto penkete.

„Indiana Pacers“: Chrisas Duarte 19, Malcolmas Brogdonas (14 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Oshae Brissettas (9 atk. kam.) po 18, Domantas Sabonis 17 (12 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Jeremy Lambas 12.

„Miami Heat“: Tyleris Herro 30 (10 atk. kam.), Jimmy Butleris 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Bamas Adebayo 17 (16 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 14.

Visi šeštadienio (10.23) rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Atlanta Hawks“ 101:95 (R.Rubio 23 / T.Youngas 24);

„Toronto Raptors“ – „Dallas Mavericks“ 95:103 (OG Anunoby 23 / L.Dončičius 27);

„Chicago Bulls“ – „Detroit Pistons“ 97:82 (D.DeRozanas 21 / S.Bey'us 20);

„Minnesota Timberwolves“ – „New Orleans Pelicans“ 96:89 (K-A.Townsas 25 / B.Ingramas 30);

„San Antonio Spurs“ – „Milwaukee Bucks“ 111:121 (D.McDermottas 25 / Kh.Middletonas 28);

„Portland Trail Blazers“ – „Phoenix Suns“ 134:105 (CJ McCollumas 28 / D.Bookeris 21);

„Los Angeles Clippers“ – „Memphis Grizzlies“ 114:120 (P.George'as 41 / J.Morantas 28).