2023 05 23

Įspūdingai atsitiesę „Nuggets“ krepšininkai užbaigė „Lakers“ sezoną

Nikola Jokičius ir vėl buvo nesustabdomas, o „Denver Nuggets“ užbaigė „Los Angeles Lakers“ sezoną – šventė pergalę 113:111 (28:34, 30:39, 36:16, 19:22) ir laimėjo seriją 4:0.
Michaelas Malone'as
Michaelas Malone'as / „Scanpix“ nuotr.

N.Jokičius pelnė 30 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir išdalino 13 rezultatyvių perdavimų, Jamalas Murray surinko 25 taškus.

Serbas dar trečiajame kėlinyje fiksavo aštuntą savo šių atkrintamųjų trigubą dublį, taip pagerindamas Wiltui Chamberlainui nuo 1967-ųjų priklausiusį rekordą. Po rungtynių N.Jokičiaus broliai į orą mėtė trenerį Michaelą Malone'ą.

„Lakers“ pirmoje rungtynių pusėje turėjo net 31 taško persvarą, o per pertrauką pirmavo 15 taškų.

LeBronas Jamesas pralaimėjusiems suvertė 40 taškų, sugriebė 10 kamuolių ir išdalino 9 perdavimus, tačiau net ir rezultatyviausias visų laikų NBA krepšininkas negalėjo išgelbėti Los Andželo komandos.

Rezultatas buvo lygus 111:111, kai prasidėjo paskutinė ketvirtojo kėlinio minutė. N.Jokičius tuomet pelnė dvitaškį ir vedė į priekį „Nuggets“ komandą, o „Lakers“ bandymai lyginti rezultatą buvo bevaisiai. L.Jamesas prametė iš vidutinio nuotolio ir, nors pavyko apsiginti, paskutinis „Karaliaus“ metimas buvo blokuotas.

„Nuggets“ į NBA finalą žengė pirmą kartą klubo istorijoje, skaičiuojančioje 47 metus. Denverio komanda aštuntą kartą sutiko atkrintamosiose „Lakers“ ir tik pirmą kartą laimėjo seriją. Pirmą kartą, beje, „Nuggets“ krepšininkai atkrintamųjų serijoje sugebėjo triumfuoti sausu rezultatu 4:0.

„Lakers“: L.Jamesas 40 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), A.Davisas 21 (14 atk. kam.), A.Reavesas 17, D.Schroderis 13, R.Hachimura 10.

„Nuggets“: N.Jokičius 30 (14 atk. kam., 13 rez. perd.), J.Murray 25, A.Gordonas 22, M.Porteris 15, K.Caldwellas-Pope'as 13.