2022 04 09

Įspūdingi NBA sugrįžimai: Jutoje panaikintas 17, Toronte – 24 taškų deficitas

NBA reguliariajam sezonui artėjant prie finišo tiesiosios penktadienį įsimintinas pergales iškovojo „Phoenix Suns“ ir „Toronto Raptors“ klubai, savo aistruolius pradžiuginę įspūdingais sugrįžimais.
Deandre Aytonas
Deandre Aytonas / „Scanpix“ nuotr.

Geriausia NBA reguliariojo sezono ekipa „Phoenix Suns“ (64-17) dar kartą pademonstravo tvirtą stuburą ir po atkaklios kovos rezultatu 111:105 (30:24, 24:33, 21:35, 36:13) sugebėjo palaužti „Utah Jazz“ (48-33) krepšininkus.

Į vis gilesnę duobę nuo antrojo kėlinuko pradžios kritę Fynikso krepšininkai prieš lemiamą rungtynių ketvirtį atsiliko net 17 taškų skirtumu (75:92), kuris buvo didžiausias šiame mače, tačiau vis tiek sugebėjo išplėšti fantastišką pergalę.

Jutos krepšininkai ketvirtojo kėlinio metu atsimušė į varžovų gynybinę sieną ir pelnė viso labo vos 13 taškų. Įdomu tai, kad „Jazz“ šiame sezone patyrė jau 16-ąjį pralaimėjimą, kuomet rungtynėse pirmavo dviženkle persvara.

„Suns“ reg. sezoną užbaigs su 32 pergalėmis svečiuose, o tai naujas frančizės rekordas.

Nugalėtojus į priekį vedė komandos lyderis Devinas Bookeris, sumetęs net 33 taškus. Puikius dvigubus dublius surinko Deandre Aytonas ir Chrisas Paulas.

„Utah Jazz“: Bojanas Bogdanovičius 21 (7 atk. kam.), Donovanas Mitchellas 18 (7 atk. kam.), Rudy Gobertas 16 (12 atk. kam.), Mike'as Conley 13 (8 rez. perd.).

„Phoenix Suns“: Devinas Bookeris 33, Deandre Aytonas 18 (10 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 18, Chrisas Paulas 16 (16 rez. perd.).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Toronto Raptors“

Ne ką mažiau įspūdingesnį sugrįžimą inicijavo „Toronto Raptors“ (48-33) vyrai, namuose 117:115 (20:36, 37:30, 28:29, 32:20) palaužę „Houston Rockets“ (20-61).

Antrojo kėlinuko pradžioje absoliučiai dominavę svečiai iš Teksaso susikrovė rekordinę 24 taškų persvarą (53:29), tačiau kanadiečiai dar iki pertraukos deficitą nurėžė iki vienženklio, o po pertraukos mažais žingsneliais tik dar labiau didino intrigą.

„Raptors“ į priekį galiausiai išsiveržė likus kiek mažiau nei 4 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos (109:107), bet rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis.

Kamuolys atsidūrė Gary Trento Jr. rankose ir šis likus 4,8 sek. pataikė pergalingą dvitaškį.

Toronto klubo didvyris buvo puikus ir iš viso surinko net 26 taškus, rezultatyvumu savo ekipoje nusileisdamas tik Pascaliui Siakamui (29).

Beje, iki pat rungtynių pradžios nebuvo aišku, ar minėtiesiems krepšininkams nebus suteiktas poilsis ir jie šį mačą praleis.

„Raptors“ Rytų konferencijoje nebenukris žemiau penktosios pozicijos. Savo ruožtu „Rockets“ NBA lygoje fiksuoja blogiausią pergalių ir pralaimėjimų santykį.

„Toronto Raptors“: Pascalis Siakamas 29 (12 atk. kam., 7 rez. perd.), Gary Trentas Jr. 26, Scottie Barnesas 16, Thaddeusas Youngas 14.

„Houston Rockets“: Kevinas Porteris Jr. 35 (10 atk. kam.), Joshas Christopheris 20, Alperenas Sengunas 17, Jae'Seanas Tate'as 12.