2020 01 22

Įspūdingoje Kawhi Leonardo ir Lukos Dončičiaus akistatoje – amerikiečio triumfas

Praėjusią naktį NBA lygoje įvyko vienintelės rungtynės, tačiau jose sirgaliai išvydo kvapą gniaužiančią dviejų lygos žvaigždžių dvikovą. Kawhi Leonardas ir Luka Dončičius rinko įspūdingus statistinius rodiklius, tačiau pergalę pasiekė amerikiečio vedama „Los Angeles Clippers“ (31-13) ekipa – ji 110:107 (24:24, 36:25, 22:29, 28:29) palaužė „Dallas Mavericks“ (27-16).
Luka Dončičius ir Kawhi Leonardas
Luka Dončičius ir Kawhi Leonardas / „Scanpix“ nuotr.

Bekompromisėje Vakarų konferencijos lyderių grupės komandų akistatoje tiek K.Leonardas, tiek L.Dončičius pelnė net po 36 taškus, o mačo baigtis sprendėsi paskutinėmis akimirkomis.

Likus vos daugiau nei trims minutėms, „Mavericks“ dar pirmavo (98:97), bet svečiuose žaidę „Clippers“ pelnė 8 taškus be atsako ir po kiek daugiau nei minutės atitrūko – 105:98.

Vis dėlto „Mavs“ nesudėjo ginklų. L.Dončičius pelnė 5 taškus be atsako, dėjimą pridėjo Maxi Kleberas ir laikrodžiui ėmus skaičiuoti paskutines 25 sekundes skirtumas tarp komandų jau buvo tik 3 taškai – 105:108.

„Mavericks“ netgi turėjo galimybę išlyginti rezultatą arba dar labiau priartėti, bet Timas Hardaway prametė tritaškį, o kai dovanėlę šeimininkams dar davė abiejų baudų metimų nepataikęs JaMychalas Greenas, gudriai žaidę „Clippers“ neleido Dalaso krepšininkams paleisti tritaškio ir prasižengė prieš L.Dončičių.

Slovėnas taip pat prametė abi baudas, o kitoje aikštės pusėje K.Leonardas neklydo ir įtvirtino ketvirtąjį iš eilės savo komandos laimėjimą.

„Mavericks“ šiose rungtynėse ilgam neteko pagrindinio komandos centro Dwighto Powello. Vos 9 minutes sužaidęs kanadietis nekaltoje situacijoje susižeidė Achilo sausgyslę, o dėl šios traumos po 9,4 taško vidutiniškai rinkusiam krepšininkui sezonas veikiausiai bus baigtas.

Dalaso ekipos gretose šiose rungtynėse po trijų savaičių pertraukos į aikštelę grįžo kelio skausmus jautęs Kristapas Porzingis.

Vis tik rungtynės latviui nesusiklostė – jis pataikė tik 3 dvitaškius iš 9 ir 1 tritaškį iš 8 bei pelnė viso labo 10 taškų.

Nugalėtojų gretose nebuvo Paulo George'o.

„Clippers“ po šios pergalės šoktelėjo į antrąją Vakarų konferencijos vietą. „Mavericks“ lieka penkti.

„Mavericks“: Luka Dončičius 36 (9/14 dvit., 3/12 trit., 9/14 baud., 10 atk. kam., 9 rez. perd.), Timas Hardaway 13 (3/7 trit.), Bobanas Marjanovičius 12 (7 atk. kam.), Kristapas Porzingis 10 (4/17 metimai, 9 atk. kam.).

„Clippers“: Kawhi Leonardas 36 (11/20 dvit., 1/9 trit., 11/12 baud., 11 atk. kam.), Landry Shametas 18 (5/8 trit.), Lou Williamsas 16 (5/19 metimai), Montrezlas Harrellas 12 (5/13 dvit., 9 atk. kam.).