2015 11 04 /06:31

Istorinė „Raptors“ pergalė pažymėta šlykščiu bandymu traumuoti Joną Valančiūną

Likus žaisti 1,5 minutės Jonas Valančiūnas susigrūmė po krepšiu su Deronu Williamsu. Žemesnis amerikietis panaudojo imtynių veiksmus. Griūdamas ant žemės lietuvis net klykė iš skausmo ir čiupo už peties. Tačiau nieko rimto nenutiko – pakilęs nuo parketo „centras“ nusišypsojo. Netrukus jis su „Toronto Raptors“ šventė istorinę pergalę prieš „Dallas Mavericks“ 102:91 (31:25, 18:26, 25:22, 28:18).

„Raptors“ startas – keturiomis pergalėmis pradėtas sezonas, yra geriausias per visą klubo istoriją.

„Mavericks“ jau ketverius metus buvo nepralaimėję pirmųjų NBA sezono namų rungtynių.

Ketvirtojo kėlinio viduryje, kai „Mavericks“ atitrūko 86:82, atrodė, kad Dalaso krepšininkai išlaikys pergalingą tempą.

Bet „Raptors“ nesupanikavo ir gražiai išlygino rezultatą bei jį persvėrė. Beje, prie Toronto ekipos spurto prisidėjo ir 4 taškus iš eilės pelnęs J.Valančiūnas (94:86).

„Mavericks“ bandė kapstytis (89:94), bet Luiso Scolos tritaškis iš aikštės kampo sudaužė visas šeimininkų viltis (97:89).

J.Valančiūnas per 34 minutes pelnė 16 taškų (6/10 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 2 metimus, suklydo 4 ir prasižengė 3 kartus.

Nugalėtojams Kyle'as Lowry surinko 27 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

DeMaras DeRozanas prie pergalės pridėjo 20, geriausias sezono rungtynes sužaidęs Luisas Scola (12 atk. kam.) – 19 taškų.

„Mavericks“ gretose vokietis Dirkas Nowitzki įmetė 18 taškų, Deronas Williamsas pridėjo 13, Dwightas Powellas (10 atk. kam.) – 10 taškų.

Tiesioginis J.Valančiūno oponentas Zaza Pačulija, kuris Europos čempionato aštuntfinalyje vilkėdamas Gruzijos rinktinės aprangą skriaudė lietuvį, šįkart pasižymėjo 4 taškais ir 7 atkovotais kamuoliais.

Iki šiol trys „Raptors“ pergalės buvo pasiektos prieš komandas, kurių pergalių balansas praėjusį sezoną neviršijo 50 proc., todėl „Mavericks“ buvo visai kitas žvėris.