2022 01 09

Istorinis pasiekimas Lietuvai: D.Sabonis pagerino L.Kleizos rezultatyvumo rekordą!

Domantas Sabonis sužaidė neįtikėtinas rungtynes ir įsirašė į Lietuvos krepšinio istoriją. Dabar jau jis yra rezultatyviausias rungtynes sužaidęs mūsų šalies krepšininkas NBA lygoje.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

D.Sabonis į „Utah Jazz“ (28-12) krepšį suvertė net 42 taškus (15/18 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud. met.) ir pagerino L.Kleizos 41 taško rekordą, pasiektą 2008-siais. Įdomus sutapimas tas, kad ir Linas savo geriausias rungtynes buvo sužaidęs prieš „Jazz“.

Taip pat Domantas atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo metimą, 3 kartus suklydo ir dukart pažeidė taisykles.

Kai lietuvis buvo aikštėje, „Indiana Pacers“ komanda pelnė 13 taškų daugiau nei „Jazz“.

D.Sabonio vedamas Indianapolio klubas (15-25) rungtynes namuose laimėjo 125:113 (33:27, 28:25, 29:34, 35:27).

Ankstesnis D.Sabonio rezultatyvumo rekordas buvo 36 taškai, kuriuos jis praėjusių metų pradžioje pelnė mače su „Minnesota Timberwolves“.

Lance'as Stephensonas prie pergalės pridėjo 16 taškų ir net 14 rezultatyvių perdavimų – tai gynėjo karjeros rekordas.

Net septynis perdavimus L.Stephensonas atliko ketvirtajame kėlinyje, keturis iš jų – D.Saboniui. „Jis labai protingas žaidėjas, – komandos draugą gyrė lietuvis. – Jis žino kaip žaisti. Mums labai patinka jį turėti savo komandoje.“

Šiomis rungtynėmis „Pacers“ nutraukė ilgą šešių pralaimėjimų seriją. Nors paprasta nebuvo, mat šeimininkų turėtą persvarą „Jazz“ trečiajame kėlinyje spurtu 12:0 nurėžė iki vieno taško – 70:69.

Bet atkarpa 8:0, pirmaujant 101:97, leido „Pacers“ iškovoti svarbią pergalę.

Pralaimėjusiai ekipai 36 taškus pelnė Donovanas Mitchellas, Bojanas Bogdanovičius pridėjo 21, Jordanas Clarksonas – 18.

Kitas rungtynes „Pacers“ žais prieš „Boston Celtics“ pirmadienį.

„Pacers“: D.Sabonis 42, D.Washingtonas ir L.Stephensonas po 16, J.Holiday 15.

„Jazz“: D.Mitchellas 36, B.Bogdanovičius 21, J.Clarksonas 18.