2019 04 04 /08:28

Istorinius skaičius fiksuojantis superatsarginis D.Sabonis išvadavo „Pacers“ iš Detroito košmaro

Domantas Sabonis ir toliau fantastiškai išnaudoja jam skiriamas minutes. Lietuvio atstovaujama „Indiana Pacers“ (47-32) svečiuose 108:89 (18:15, 26:21, 34:36, 30:27) pranoko „Detroit Pistons“ (39-39), o lietuvis ir vėl buvo vienas svarbiausių pergalės kalvių.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

LKF prezidento jauniausias sūnus ant parketo praleido 27 minutes, per kurias pelnė 15 taškų (7/11 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/1 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, du kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Tai buvo 26-asis jo dvigubas dublis šį sezoną kylant nuo atsarginių suolo ir 29 iš viso. Pagal šį rezultatą Domantui šiuo metu lygoje neprilygsta joks krepšininkas.

Tokio solidaus rodiklio NBA lygoje joks žaidėjas nebuvo pasiekęs nuo 1992-ųjų metų, kai vokietis Detlefas Schrempfas sugebėjo užfiksuoti įspūdingus 38 dvigubus dublius, kai į žaidimą įsitraukdaavo nuo atsarginių suolo. Įdomu tai, kad jis irgi tuo metu atstovavo Indianos ekipai.

Šiose rungtynėse superatsarginio jėgą „Pacers“ ekipos treneris Nate'as McMillanas išnaudojo ypač puikiai.

Sunki dvikovos pradžia svečiams nieko gero nežadėjo, bet tuomet nuo suolo pakilo D.Sabonis. Lietuvis sėkmingai ir labai energingai įsijungė į komandos žaidimą bei leido „Pacers“ grįžti į rungtynes.

„Pradėjome mačą su puikia energija, bet privalome tokį patį žaidimą išlaikyti ir antroje rungtynių pusėje. Darbas tikrai dar nėra baigtas“, – įpusėjus mačui ir „Pacers“ turint 8 taškų persvarą, kalbėjo D.Sabonis. Jis tuo metu buvo įmetęs 9 taškus.

Į šiuos bendraklubio žodžius svečių ekipos krepšininkai įsiklausė. Trečiajame kėlinyje būtent lietuvis inicijavo spurtą 13:3, po kurio „Pistons“ jau neatsitiesė.

Indianos krepšininkai nutraukė Detroito „Little Caesar‘s“ arenos prakeiksmą, kurioje buvo pralaimėję net 11 dvikovų iš eilės.

Svečių aikštėse pastaruoju metu „Pacers“ irgi stipriai strigo bei buvo pralaimėjęs 10 akistatų iš eilės.

Ši pergalė dar labiau sustiprino Indianapolio ekipos šansus kovoje dėl ketvirtosios Rytų konferencijos vietos, kuri atkrintamosiose suteikia namų aikštės pranašumą.

Šiuo metu tiek pat taškų turi ir penktoje vietoje esantis „Boston Celtics“, o „Pistons“ žengia šeštas.

„Pistons“: Andre Drummondas 28 (19 atk. kam.), Wayne’as Ellingtonas 24, Reggie Jacksonas 16, Luke’as Kennardas 10.

„Pacers“: Thaddeusas Youngas 21 (8 atk. kam.), Mylesas Turneris ir Bojanas Bogdanovičius po 17, Domantas Sabonis 15 (13 atk. kam.), Dougas McDermottas 14.