Keturių lietuvių naktis: J.Valančiūnas pranoko D.Sabonį, o „Pelicans“ sutriuškino „Kings“

Stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje pirmą kartą šiame sezone akis į akį susitiko du geriausi Lietuvos krepšininkai.
Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas
Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Nors „Sacramento Kings“ (8-5) atsivežė net 6 pergalių seriją, o Domantas Sabonis žaidė tiesiog įspūdingą sezono atkarpą, tarpusavio akistatoje pranašesnis buvo Jonas Valančiūnas ir „New Orleans Pelicans“ (7-7).

Savo arenoje žaidę „Pelikanai“ svečius sutriuškino net 36 taškų skirtumu ir pasiekė didžiausią sezono pergalę – 129:93 (29:31, 37:22, 34:16, 29:24).

Vos 21 minutę žaidęs J.Valančiūnas pelnė 10 taškų (3/4 dvit., 4/4 baud.), sugriebė 13 kamuolių, išdalino 7 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 metimus.

D.Sabonis per 31 minutę taip pat surinko 10 taškų (4/8 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, bet padarė ir 5 klaidas bei užsidirbo 4 pražangas.

D.Sabonio +/– rodiklis šįkart buvo net -36 (prasčiausias komandoje), o J.Valančiūno – +33.

Įdomu, kad vienu iš rungtynių arbitrų šiose rungtynėse taip pat buvo lietuvis Gediminas Petraitis.

„Scanpix“/AP nuotr./Gediminas Petraitis ir „Kings“ žaidėjai

„Tai buvo lietuvių naktis. Mūsų buvo net keturi. Mes, vienas treneris (Deividas Dulkys, dirbantis „Kings“ klube) ir teisėjas. Lietuvių buvo pilna visur“, – šypsojosi J.Valančiūnas, po rungtynių vilkėjęs ir marškinėlius su Lietuvos užrašu.

„Aš tiesiog noriu atstovauti savo šaliai. Man tai reiškia labai daug“, – pridūrė JV ir šmaikščiai mirktelėjo, sulaukęs klausimo, ar po tokių rungtynių laukia ir bendra lietuviška vakarienė.

„Scanpix“/AP nuotr./Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis

„Pelicans“ į priekį šovė nuo pirmų minučių (17:5). Tiesa, „Kings“ pirmajame kėlinyje dar sugebėjo atsitiesti ir netgi persverti rezultatą (25:31), tačiau tuomet krito į duobę 10:40 ir nebepakilo.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 31 (5/5 trit.), Zionas Williamsonas 26, Herbertas Jonesas 18 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Naji Marshallas 11 (1/5 trit., 7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 10 (13 atk. kam., 7 rez. perd., 3 blok.), Jordanas Hawkinsas ir Cody Zelleris (9 atk. kam.) – po 9.

„Kings“: Harrisonas Barnesas 16 (3/6 trit.), De'Aaronas Foxas 14 (2/12 trit.), Kevinas Huerteris (2/8 trit.), Domantas Sabonis (10 atk. kam., 8 rez. perd., 5 klaid.) ir JaVale'as McGee (7 atk. kam.,) – po 10.