2021 03 18

J.Valančiūnas su „grizliais“ pažabojo įsibėgėjusius NBA finalininkus

Jonas Valančiūnas puikiai grūmėsi po krepšiais, o jo atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (18-19) komanda pasiekė svarbią pergalę, namuose 89:85 (25:22, 21:25, 26:16, 17:22) palauždami praėjusio sezono finalininkus „Miami Heat“ (22-19) žaidėjus.

J.Valančiūnas prie pergalės prisidėjo per 24 minutes pelnydamas 7 taškus (3/5 dvit., 1/2 baud.) ir atkovodamas 12 kamuolių. Lietuvis dar suklydo sykį ir prasižengė triskart.

Gynybinėse rungtynėse pagal kovą dėl kamuolių uteniškio nepranoko niekas.

Dramatiškai susiklosčiusiame susitikime viskas krypo link pratęsimo, kai Goranas Dragičius likus 8,9 sek. išprovokavo pražangą ir sumetęs baudų metimus išlygino rezultatą – 85:85.

Bet laiko atsakymui dar turėję „grizliai“ spėjo išplėšti pergalę varžovams iš panosės. Ja Morantas prasiveržęs pataikė dvitaškį likus 1,2 sek., o „Heat“ suklydo ir Kyle'as Andersonas baudų metimais likus žaisti 0,6 sek. įtvirtino Memfio pergalę.

„Grizzlies“ nutraukė trijų pralaimėjimų atkarpą ir sugadino sėkmingą „Heat“ seriją, per kurią Majamio krepšininkai buvo laimėję penkis kartus iš eilės ir 11 iš pastarųjų 12 rungtynių.

J.Valančiūno komanda Vakarų konferencijoje balansuoja ant patekimo į atkrintamąsias ribos ir užima 10 vietą. „Heat“ Rytuose yra ketvirti.

„Grizzlies“: Ja Morantas (5/15 metimai, 6 rez. perd.), Kyle'as Andersonas ir De'Anthony Meltonas (10 atk. kam., 6 rez. perd.) po 13, Dillonas Brooksas 10 (3/13 metimai).

„Heat“: Jimmy Butleris 24 (8/14 dvit., 7 atk. kam.), Bamas Adebayo 15 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 13 (3/11 trit.), Tyleris Herro 11.