J.Valančiūnas tapo įspūdingo „Suns“ gynėjo pasirodymo liudininku

„New Orleans Pelicans“ (45-30) komanda su Jonu Valančiūnu neprilygo vieniems artimiausių turnyrinės lentelės kaimynų. „Pelikanai“ namuose 111:124 (28:46, 26:28, 36:29, 21:21) nusileido „Phoenix Suns“ (44-31) komandai.

J.Valančiūnas savo komandai per 23 minutes pelnė 11 taškų (5/8 dvit., 0/2 trit., 1/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir sykį prasižengė.

„Suns“ dominavo nuo pirmų rungtynių minučių. Pirmajame kėlinyje Devinas Bookeris pelnė net 24 taškus, o „saulės“ vienu metu triuškino varžovus 46:22.

Antrajame kėlinyje skirtumas tarp komandų pasiekė 26 taškus (67:41), o D.Bookerio sąskaitoje įpusėjus mačui jau buvo net 37 taškai.

„Pelicans“ pavyko nukirpti deficitą iki 7 taškų likus mažiau nei 3 minutėms ketvirtajame kėlinyje (108:115), bet užsikabinti už pergalės šeimininkai nebesugebėjo.

Įspūdingai rungtyniavęs D.Bookeris per 39 minutes pelnė net 52 taškus (11/12 dvit., 8/16 trit., 6/7 baud.) ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Tai – penktos pagal rezultatyvumą 27-erių gynėjo karjeros rungtynės.

Ypatingos šios rungtynės buvo ir „Suns“ veteranui Kevinui Durantui. 35-erių puolėjas pelnė 20 taškų ir su 28 598 per karjerą pelnytais taškais aplenkė Shaquille'ą O'Nealą (28 596), pakildamas į aštuntąją vietą visų laikų rezultatyviausiųjų sąraše.

„Pelicans“ po šio pralaimėjimo yra šeštoje, o „Suns“ po pergalės – septintoje vietoje Vakarų konferencijoje, o komandas skiria tik vienas laimėjimas. Dar sykį jos susidurs sekmadienį Finikse.

Standings provided by Sofascore

Rungtynes Naujajame Orleane stebėjo ir Luizianoje užaugusi Švedijos šuolių su kartimi žvaigždė, pasaulio rekordininkas ir olimpinis čempionas Armandas Duplantis.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 30 (10/20 dvit., 10/13 baud.), Trey Murphy 21 (4/10 trit.), CJ McCollumas 15 (9 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 11 (7 atk. kam.).

„Suns“: Devinas Bookeris 52 (11/12 dvit., 8/16 trit., 9 rez. perd.), Kevinas Durantas 20 (3/11 trit., 7 atk. kam.), Jusufas Nurkičius 19 (19 atk. kam.), Bradley Bealas 13 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Graysonas Allenas 11.