2021 10 23

J.Valančiūnas gerokai pagerino taiklumą, bet „pelikanai“ krito prieš A.Karnišovo klubą

Pirmajame sezono mače vos 3 metimus iš 19 pataikęs Jonas Valančiūnas šią naktį puolime atrodė kur kas solidžiau, tačiau pergalės lietuvio klubui tai negarantavo. „New Orleans Pelicans“ (0-2) išvykoje 112:128 (17:28, 30:37, 28:27, 37:36) nusileido „Chicago Bulls“ (2-0).
Jonas Valančiūnas prieš Nikolą Vucevičių
Jonas Valančiūnas prieš Nikolą Vucevičių / „Scanpix“ nuotr.

Ne toks grėsmingas varžovas kaip Joelis Embiidas, tačiau taip pat labai pavojingas – Jono Valančiūno šią naktį baudos aikštelėje laukė juodkalnietis Nikola Vucevičius, kurį į „bulių“ gretas prisikvietė šio klubo krepšinio operacijų viceprezidentas Artūras Karnišovas.

Pirmose sezono rungtynėse vos 15,8 proc. taiklumu krepšį atakavęs J.Valančiūnas prametė net 16 metimų, tačiau Čikagoje padarė išvadas ir pasižymėjo labai aukštais pataikymo procentais.

Uteniškis per 33 minutes iš viso surinko 18 taškų (8/11 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius ir sykį blokavo varžovo metimą.

Lietuviui esant aikštėje „pelikanai“ netgi atrodė geriau nei varžovai – pelnė 3 taškais daugiau.

Į NBA atkrintamąsias šiemet neabejotinai besitaikanti „Bulls“ rungtynių likimą nusprendė dar pirmoje mačo dalyje. Per ją Čikagos krepšininkai susikrovė daugiau nei solidų 18 taškų pranašumą (65:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai oponentus triuškino nepadoriu 30 taškų skirtumu (107:77), tačiau galiausiai deficitą kiek apkirpti pavyko atsarginiams „Pelicans“ krepšininkams.

Nugalėtojus į priekį vedė ryškiausia „Bulls“ puolimo žvaigždė Zachas LaVine'as, surinkęs net 32 taškus. Gynėjas susitikimo pradžioje strigo, o pirmuosius taškus pelnė tik antrojo ketvirčio viduryje, tačiau į pertrauką tarp kėlinių jau patraukė savo taupyklėje net 20.

Jam puikiai talkino 26 taškus pelnęs DeMaras DeRozanas, o trigubą dublį prieš savo buvusį klubą surinko Lonzo Ballas – 17 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

„Pelicans“ komanda ir toliau negali verstis Zionu Williamsonu, kuris tęsia reabilitaciją po dešinės pėdos operacijos. Ekipos lyderiu išlieka Brandonas Ingramas (26 tšk., 8 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Chicago Bulls“: Zachas LaVine'as 32 (6/9 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 26 (6 atk. kam.), Lonzo Ballas 17 (10 atk. kam., 10 rez. perd.), Nikola Vucevičius (4 per. kam.) ir Javonte Greenas po 10.

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 26 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Devonte' Grahamas 21 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 18 (8 atk. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 15 (4 per. kam.).

Kiti nakties (10.22) rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Charlotte Hornets“ 112:123 (C.Sextonas 33 / M.Bridgesas 30);

„Orlando Magic“ – „New York Knicks“ 96:121 (F.Wagneris 16 / J.Randle'as 21);

„Washington Wizards“ – „Indiana Pacers“ po pratęsimo 135:134 (S.Dinwiddie 34 / M.Turneris 40);

„Boston Celtics“ – „Toronto Raptors“ 83:115 (J.Tatumas 18 / S.Barnesas 25);

„Philadelphia 76ers“ – „Brooklyn Nets“ 109:114 (T.Harrisas 23 / K.Durantas 29);

„Houston Rockets“ – „Oklahoma City Thunder“ 124:91 (C.Woodas 31 / S.Gilgeous-Alexanderis 13);

„Denver Nuggets“ – „San Antonio Spurs“ 102:96 (N.Jokičius 32 / K.Johnsonas 27);

„Los Angeles Lakers“ – „Phoenix Suns“ 105:115 (L.Jamesas 25 / Ch.Paulas 23);

„Sacramento Kings“ – „Utah Jazz“ 101:110 (H.Barnesas 25 / D.Mitchellas 27).