Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 11 03

J.Valančiūno apmaudas Los Andžele – paskutinę sekundę paleido laimėtas rungtynes

„New Orleans Pelicans“ (4-3) jau beveik turėjo pergalę kišenėje, bet sugebėjo ją paleisti ir per pratęsimą 117:120 (27:23, 17:33, 35:26, 32:29, 6:9) krito svečiuose prieš „Los Angeles Lakers“ (2-5).
Anthony Davisas prieš Joną Valančiūną
Anthony Davisas prieš Joną Valančiūną / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jono Valančiūno atstovaujami „pelikanai“ 16 taškų skirtumu pralaimėjo antrą ketvirtį ir vienu metu trečiojo ketvirčio pradžioje atsiliko 44:60.

Vis dėlto daugiausiai Ziono Williamsono ir CJ McCollumo pastangomis svečiai sugrįžo į rungtynes ir trečiojo kėlinio pabaigoje po Trey Murphy baudų metimų jau išsiveržė į priekį – 77:76.

Galiausiai, nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. „Lakers“ buvo geresnėje padėtyje likus pusantros minutės, kai pirmavo 108:105, bet Z.Williamsonas įkrovė ir viršaus, Patrickas Beverley prametė iš patogios padėties, o kitoje aikštės pusėje Zionas sumetė baudas ir likus 33,1 sek. jau pirmavo „Pelicans“ – 109:108.

Svarbioje „Lakers“ atakoje nepataikė ir LeBronas Jamesas, tuo tarpu „pelikanai“ greitai nubėgo į ataką ir Larry Nance'as dėjimu padidino komandos persvarą iki 3 taškų (111:108).

Los Andželo ekipa turėjo puikų šansą išlyginti rezultatą, bet Lonnie Walkeris prametė laisvą tritaškį, o kamuolį atsikovojo Dysonas Danielsas ir atrodė, kad „Pelicans“ jau negali paleisti pergalės.

Vis dėlto komandos naujokas prametė abi baudas likus 1,6 sek., „Lakers“ pasinaudojo minutės pertraukėle, o po jos tobulai išpildė savo planą – Mattas Ryanas gavo kamuolį aikštės kampe ir akimirkai atsilaisvinęs švystelėjo tritaškį, kuris skrodė tinklelį ir išplėšė pratęsimą aidint ketvirto kėlinio sirenai.

Papildomo laiko metu jau beveik visą laiką pirmavo „Lakers“. L.Jamesas suteikė savo komandai 5 taškų pranašumą likus mažiau nei dviem minutėms (120:115), o „Pelicans“ metė vieną metimą po kito pro šalį.

Visgi išsigelbėti Naujojo Orleano komanda dar galėjo. CJ McCollumas likus 37,3 sek. pataikė dvitaškį, LeBronas įmesti nesugebėjo ir likus mažiau nei 7 sek. CJ McCollumas atakavo iš toli, turėdamas progą išlyginti rezultatą.

Tačiau „Pelicans“ gynėjo šūvis skriejo pro šalį ir „Lakers“ išsaugojo trapią persvarą – 120:117.

„Pelicans“ komandoje J.Valančiūnas buvo arti dvigubo dublio. Uteniškis per 22 minutes pelnė 9 taškus (2/9 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po du sykius suklydo ir prasižengė.

Tiesa, nei ketvirto kėlinio pabaigoje, nei pratęsime lietuvis nežaidė, o jam esant aikštėje „Pelicans“ varžovams nusileido 10 taškų skirtumu.

Antrą pergalę iš eilės po penkių nesėkmių sezono starte iškovojusius „Lakers“ į priekį vedė netikėtai L.Jamesą ir Anthony Davisą užgožęs L.Walkeris.

Gynėjas tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju per 40 minučių pelnęs 28 taškus (4/8 dvit., 5/9 trit., 5/6 baud.).

„Pelicans“ šiame susitikime vertėsi be praėjusią savaitę smegenų sutrenkimą patyrusio Brandono Ingramo ir traumuoto Herbo Joneso.

Po nesėkmės J.Valančiūno komanda Vakarų konferencijoje dalinasi 6–9 vietas. „Lakers“ pavijo Domanto Sabonio atstovaujamus „Sacramento Kings“ ir dalinasi 13–14 pozicijas.

„Lakers“: Lonnie Walkeris 28 (5/9 trit.), LeBronas Jamesas (9/16 dvit., 0/7 trit., 10 atk. kam., 8 rez. perd.), Anthony Davisas 20 (8/17 dvit., 16 atk. kam., 4 blk.), Troy Brownas 15 (10 atk. kam.), Russellas Westbrookas 13 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 6 kld.), Mattas Ryanas 11 (3/9 trit.).

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 27 (11/20 dvit., 7 rez. perd.), CJ McCollumas 22 (9/21 dvit., 1/6 trit., 9 atk. kam., 8 rez. perd.), Jose Alvarado 15, Trey Murphy 12, Larry Nance'as 11 (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

Visi praėjusios nakties NBA rezultatai:

„Philadelphia 76ers“ 111:121 „Washington Wizards“

„Cleveland Cavaliers“ 114:113 (po pratęsimo) „Boston Celtics“

„Miami Heat“ 110:107 „Sacramento Kings“ (D.Sabonis 22)

„Portland Trail Blazers“ 106:111 „Memphis Grizzlies“

„Los Angeles Lakers“ 120:117 (po pratęsimo) „New Orleans Pelicans“ (J.Valančiūnas 9)