2022 04 02

J.Valančiūno šou rungtynių pabaigoje nustūmė „Lakers“ ant bedugnės krašto

Jonas Valančiūnas rungtynių pabaigoje pelnė 7 iš 11-os savo komandos taškų, įskaitant ir rezultatą išlyginusį tritaškį, o „New Orleans Pelicans“ (34-43) išplėšė itin svarbią pergalę išvykoje.
Jonas Valančiūnas ir Anthony Davisas
Jonas Valančiūnas ir Anthony Davisas / „Scanpix“/AP nuotr.

Lenktynėse dėl NBA įkrintamųjų „Pelikanai“ svečiuose 114:111 (30:25, 20:25, 36:37, 28:24) palaužė Anthony Daviso ir LeBrono Jameso sugrįžimo sulaukusią, bet penktą sykį iš eilės pralaimėjusią „Los Angeles Lakers“ (31-46) ekipą.

J.Valančiūno šou prasidėjo ketvirto kėlinio viduryje. Iš pradžių vidurio puolėjas blokavo Russello Westbrooko metimą po prasiveržimo, o puolime pakartojo netikslų komandos draugo bandymą iš toli (103:104).

Likus žaisti mažiau nei 3 minutes būtent JV pataikė iš toli ir išlygino rezultatą (108:108), o netrukus dar pridėjo ir dvi taiklias baudas, sukraudamas savo komandai lemiamą 4 taškų pranašumą (112:108).

Netrukus lietuvis dar perėmė ir L.Jameso mestą kamuolį, o „Pelicans“ atsilaikė. Pratęsimą galėjęs išplėšti paskutinis „Lakers“ lyderio L.Jameso tolimas metimas skriejo pro šalį.

Net 38 minutes žaidęs J.Valančiūnas iš viso pelnė 17 taškų (5/8 dvit., 1/2 trit., 4/5 baudų), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Po šios pergalės „Pelicans“ įsitvirtino devintoje NBA Vakarų konferencijos vietoje, o nelaiminti „Lakers“ vis labiau rizikuoja nepatekti net į NBA įkrintamąsias.

Iki sezono pabaigos likus vos 5 rungtynėms, „Lakers“ viena pergale atsilieka nuo „San Antonio Spurs“ (32-45) klubo, užimančio 10 vietą Vakaruose. Į NBA įkrintamąsias patenka 7-10 vietas užimančios ekipos.

Suprasdami šių rungtynių svarbą „Lakers“ lyderiai L.Jamesas ir A.Davisas iš karto po traumų žaidė net 40 ir 37 minutes atitinkamai, tačiau Los Andželo ekipos neišgelbėjo.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 38 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Anthony Davisas 23 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Malikas Monkas 13 (7 rez. perd.), Russellas Westbrookas 12, Avery Bradley 10.

„Pelicans“: C.J.McCollumas 32 (7 atk. kam.), Brandonas Ingramas 29 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.), Jonas Valančiūnas 17 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Herbertas Jonesas 12.