Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 18

Joną Valančiūną su „Pelicans“ sustabdė 58 taškus įkrėtęs snaiperis

Dviejų stiprių Vakarų konferencijos komandų dvikovoje Devinas Bookeris pelnė 58 taškus, o pasiekęs sezono rezultatyvumo rekordą vedė į pergalę „Phoenix Suns“ (18-12).

Nors Jonas Valančiūnas 12 taškų prisidėjo prie rezultatyvaus „New Orleans Pelicans“ (18-11) puolimo, komandos 114 taškų šįkart pergalei neužteko.

Naujojo Orleano krepšininkai turėjo 24 taškų persvarą įpusėjus rungtynėms, bet galiausiai išvykoje nusileido „Phoenix Suns“ 114:118.

Net 58 taškus šiose rungtynėse supurtė Devinas Bookeris.

Tai antras kartas, kai „Suns“ gynėjas per sezoną pelno pusšimtį ir daugiau taškų – lapkričio pabaigoje buvo įmetęs 51 į „Chicago Bulls“ krepšį.

Suprasti akimirksniu

• Daugiausiai taškų per rungtynes šį NBA sezoną:
  • 59 – Joelis Embiidas („Philadelphia 76ers“)
  • 58 – Devinas Bookeris („Suns“)
  • 55 – Anthony Davisas („Lakers“)

Šį sezoną vidutiniškai po 26,9 taško renkantis 26 metų D.Bookeris šeštadienį pataikė 15 iš 23 dvitaškių, 6 iš 12 tritaškių, 10 iš 15 baudų, o taip pat atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Vien per trečią kėlinį jis įmetė 20 taškų, grąžinęs „Suns“ į kautynes. Iš viso antrojoje dalyje sekė net 25 taškų iš eilės D.Bookerio įspūdingo pasirodymo serija.

„Suns“ įsiveržė į priekį (111:109), kai tritaškį pataikė Chrisas Paulas likus žaisti minutei. Veteranas pridėjo 18 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Prieš savaitę Vakarų konferencijoje pirmavę „Pelicans“ suklupo trečią kartą iš eilės.

Jonas Valančiūnas demonstravo šį sezoną jam įprastus skaičius – pelnė 12 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Per 26 minutes Lietuvos krepšininkas pataikė 6 dvitaškius iš 8, prametė tritaškį. Jis blokavo vieną metimą, dukart suklydo, penkis sykius prasižengė.

„Pelicans“ lyderiai buvo Zionas Williamsonas (30 taškų) ir C.J.McCollumas (27).

Abejose komandose dėl traumų trūko svarbių žaidėjų: „Pelicans“ žaidė be Brandono Ingramo, o „Suns“ be Deandre Aytono.

„Pelicans“ lieka antra Vakarų konferencijos rikiuotėje, o „Suns“ ten žengia ketvirta. Vakaruose pirmauja „Memphis Grizzlies“ (19-10), o Rytuose – „Boston Celtics“ (22-8).