2023 11 23

Jonas šypsojosi paskutinis – fantastiškose lietuvių kautynėse vėl pranoko D.Sabonį

Domantas Sabonis buvo gerokai rezultatyvesnis nei prieš dvi dienas, bet pergale lietuvių akistatoje ir vėl džiaugėsi Jonas Valančiūnas. Jo atstovaujami „New Orleans Pelicans“ (8-7) namuose 117:112 įveikė „Sacramento Kings“ (8-6) klubą.

Šios komandos Naujojo Orleano „Smoothie King Center“ arenoje susidūrė ir naktį iš pirmadienio į antradienį, o tada „Pelicans“ iškovojo vieną didžiausių pergalių klubo istorijoje, kai sutriuškino „karalius“ net 129:93.

Šį kartą rungtynių pradžia Kalifornijos sostinės ekipai nieko blogo nežadėjo. D.Sabonis vien per pirmą kėlinį pelnė tiek pat taškų kiek per visas praėjusias rungtynes (10), „Kings“ įmetė penkis tritaškius ir anksti pabėgo 27:19.

Vis dėlto lietuviui prisėdus ant atsarginių suolo svečiai subyrėjo – praleido spurtą 0:13 ir jau atsiliko nuo „Pelicans“.

Dar vieną galingą spurtą Naujojo Orleano ekipa surengė antrame ketvirtyje, kai Zionas Williamsonas darė ką norėjo su Sašos Vezenkovo gynyba, o „Pelicans“ truktelėjo į priekį 21:6 ir susikrovė net 17 taškų persvarą – 64:47.

„Kings“ bandė sugrįžti į rungtynes trečiame ketvirtyje, bet to jiems neleido padaryti J.Valančiūnas. Įsibėgėjęs uteniškis nepaisydamas D.Sabonio gynybos per kėlinį suvertė 10 taškų, o „Pelicans“ ir toliau išlaikė saugų pranašumą (93:79).

Tiesa, saugus jis buvo tik teoriškai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmą kartą šiame sezone žaidęs Trey Lylesas smeigė net tris tritaškius, vieną jų su pražanga, Malikas Monkas pridėjo tritaškį ir tris baudų metimus, o vos per 4 minutes 18:4 spurtavę „Kings“ pasivijo varžovus – 97:97.

Pražangas provokavęs D.Sabonis įpusėjus kėliniui netgi išvedė savo komandą į priekį (105:104), o rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

D.Sabonis baudos metimu priešpaskutinę minutę sušvelnino skirtumą iki minimumo (108:109), bet tada taškus pelnė Zionas Williamsonas ir Brandonas Ingramas.

„Kings“ įžaidėjas De'Aaronas Foxas turėjo šansą išlyginti rezultatą likus 35 sek., bet prametė tritaškį, o vinį į svečių karstą įkalė B.Ingramas, prasiveržimu pelnęs du taškus, padidinęs skirtumą iki 5 taškų ir dar stipriu smūgiu alkūne sužeidęs D.Sabonį, kuriam iš burnos pasipylė kraujas.

J.Valančiūnas nugalėtojams per 27 minutes pelnė 15 taškų (6/9 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir penkiskart prasižengė. Jam būnant aikštėje „Pelicans“ oponentus pranoko 2 taškais.

D.Sabonis pralaimėjusių komandoje per 35 minutes surinko 23 taškus (8/11 dvit., 7/10 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, po tris kartus suklydo ir prasižengė.

Nors jo komanda nusileido varžovams, D.Saboniui esant aikštėje „Kings“ oponentus pranoko 12 taškų skirtumu.

Po šių rungtynių „Kings“ ir „Pelicans“ beveik susigretino Vakarų konferencijos turnyro lentelėje – Sakramento ekipa užima šeštą vietą, o tik vienu pralaimėjimu daugiau turintys „Pelicans“ yra devinti.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 25 (10/16 dvit., 6 rez. perd.), Brandonas Ingramas 23 (9/18 met.), Jonas Valančiūnas 15 (11 atk. kam.), Jordanas Hawkinsas 13, Naji Marshallas 12.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 26 (9/17 met.), Domantas Sabonis 23 (8/11 dvit., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 22 (4/9 trit.), Trey Lylesas 12 (8 atk. kam.).