2016 10 29 /08:32

Jonas Valančiūnas prieš NBA čempionus: dėjimas perskrendant LeBroną Jamesą ir dvigubas dublis

Jonas Valančiūnas vėl buvo svarbi „Toronto Raptors“ (1-1) ekipos vyriausiojo trenerio Dwane'o Casey figūra aikštėje, tačiau Kanados klubas įveikti praėjusio sezono stipriausios NBA komandos nesugebėjo. Antrose sezono rungtynėse „dinozaurai“ namuose 91:94 (23:28, 17:22, 27:21, 24:23) nusileido „Cleveland Cavaliers“ (2-0) komandai.
DeMaras DeRozanas ir Jonas Valančiūnas
DeMaras DeRozanas ir Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Abiejų ekipų krepšininkai turėjo daug nesuvestų sąskaitų. Praėjusio sezono Rytų konferencijos finale „Cavaliers“ seriją laimėjo po šešerių rungtynių būtent prieš „Raptors“.

Jau pirmajame kėlinyje J.Valančiūnas dominavo po krepšiais, sugriebdamas net 7 kamuolius ir pelnydamas 4 taškus.

Visus krepšinio aistruolius iš savo vietų pakėlė jo dėjimas per LeBroną Jamesą, kai pavyko sugrūsti Kyle‘o Lowry „pakabintą“ kamuolį.

Antrajame kėlinyje rinkti taškus „centrui“ taip pat sekėsi sunkiai, kadangi komandos draugai visiškai su JV nesidalijo kamuoliu. Už tai vidurio puolėjas puikiai darbavosi po abiem krepšiais.

Jau iki didžiosios pertraukos J.Valančiūnas buvo atkovojęs 11 kamuolių – tiek pat, kiek pirmose sezono rungtynėse su „Detroit Pistons“.

Tačiau reikėtų pažymėti, kad per pirmus tris ketvirčius „Raptors“ visą laiką buvo besivejančių vaidmenyje ir nė sykio nepirmavo. Pirmą kartą šeimininkus į priekį K.Lowry išvedė tik baigiantis dvikovai, įmetęs baudos metimus (89:88).

Iš viso šiame mače D.Casey J.Valančiūnui skyrė 31 minutę, per kurią jis pelnė 10 taškų (5/15 dvitaškiai), atkovojo 17 kamuolių, blokavo metimą, bet dukart prasižengė ir triskart suklydo.

Pažymėtina ir tai, jog lietuviui esant aikštėje, komanda pelnė 11 taškų mažiau nei varžovai ir tai buvo blogiausias rodiklis „Raptors“ ekipoje.

Rungtynių didvyriu tapo Kyrie Irvingas, pataikęs labai svarbų tritaškį pačioje pabaigoje, po kurio šeimininkai atsitiesti taip ir nesugebėjo.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 32 taškai, Kyle‘as Lowry 17 (5/16 met.), Jonas Valančiūnas 10 (17 atk. kam.), DeMarre‘as Carrollas ir Cory Josephas po 8.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 26, LeBronas Jamesas 21, Kevinas Love‘as 18 (10 atk. kam.), Tristanas Thompsonas 11 (10 atk. kam.), Imanas Shumpertas 6.