2016 12 13

Jono Valančiūno indėlis į „Raptors“ pergalę – skrydis ir dvigubas dublis

Jonas Valančiūnas ketvirtosiose rungtynėse iš eilės atkovojo bent 10 atšokusių kamuolių, o „Toronto Raptors“ (17-7) neišsuka iš pergalingo kelio. Lietuvio komanda NBA reguliariajame sezone 122:100 (33:23, 36:26, 23:33, 30:18) pranoko „Milwaukee Bucks“ (11-12).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Bucks“ ekipą 122:100.
  • J.Valančiūnas pelnė 11 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.
  • Tai septintasis lietuvio dvigubas dublis šį sezoną.
  • „Raptors“ laimėjo 9 pastarąsias rungtynes iš 10.

24 metų lietuvis sėkmingai pradėjo mačą, kai per 10 pirmųjų minučių pelnė 6 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. Viena pirmųjų „Raptors“ atakų baigėsi galingu „centro“ dėjimu į krepšį, jam kamuolį ore pakabinus DeMarre'ui Carrollui.

Tiesa, vėliau J.Valančiūnas buvo kiek pristabdytas. Iš viso per 23 minutes jis pelnė 11 taškų (4/10 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 13 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Tai buvo septintasis JV dvigubas dublis šį sezoną.

Tiesa, vidurio puolėjas neberungtyniavo nuo trečiojo kėlinio pabaigos – jo vietą aikštėje užėmė Lucasas Nogueira.

Tai buvo nesunki „Raptors“ pergalė. Dar antrajame kėlinyje Toronto klubas atitrūko net 26 taškų skirtumu (68:42). „Bucks“ nepasidavė ir trečiojo kėlinio pabaigoje buvo priartėję 8 taškais (82:90), bet didžiulio skirtumo nebepanaikino. Septynis pirmuosius „Raptors“ taškus ketvirtajame kėlinyje pelnęs Terrence'as Rossas prisidėjo prie spurto 14:2, kuris padėjo tašką (106:84).

„Raptors“ tai buvo 9-oji pergalė per 10 pastarųjų NBA rungtynių. Beje, „Bucks“ ekipą Torontas nugalėjo šeštą kartą iš eilės ir laimėjo 12 iš 13 pastarųjų dvikovų.

„Raptors“: D.DeRozanas 30 (15/15 baud.), T.Rossas 25, K.Lowry 18 (7 rez. perd.), D.Carrollas 13, J.Valančiūnas 11 (13 atk. kam.).

„Bucks“: G.Antetokounmpo 30, J.Parkeris 27, G.Monroe 11.