J.Valančiūnas pasirodė įspūdingai antradienį, kai „Raptors“ krepšininkai savo aikštėje 114:106 įveikė „Boston Celtics“ ir apgynė antrąją poziciją Rytuose.
Lietuvis prie pergalės pridėjo 18 taškų ir net 23 atkovotus kamuolius – šis rodiklis yra jo asmeninis rekordas per penktuosius metus NBA.
J.Valančiūnas buvo vikrus, agresyvus ir ištvermingas, vilkėdamas „Toronto Huskies“ aprangą – šiuo vardu Kanados komanda rungtyniavo 1946-1947 m., kai žaidė tuometinėje Amerikos krepšinio asociacijoje (BAA), vėliau pavirtusioje į NBA.
Galbūt labiau ne nauja apranga, o nauji mitybos ir treniruočių metodai pradėjo duoti naudos J.Valančiūno žaidimui.
24 metų lietuvis pasisamdė virtuvės šefą, kūno priežiūros trenerį, atidžiau klauso kitų specialistų patarimų ir atsisakė alkoholinių gėrimų, kad tobulėtų NBA aikštėje ir už jos ribų.
Jonas jau numetė kone 10 kg svorio ir galima spėti, jog tokių įspūdingų pasirodymų, kaip rungtynėse su „Celtics“, dar bus ir ne vienas.
Tik naujas kelnes teks pirkti, nes sulieknėjusiam J.Valančiūno kūnui senosios tampa per plačios.
– Jonai, šįvakar pasiekėte karjeros rekordą pagal atkovotus kamuolius. Regis, įrodote, kad esate vertas žaisti ir ketvirtą kėlinį, ar ne?
– Rungtynės buvo geros, nes laimėjome. Sunku buvo – Bostonas žaidžia gerai, žengia trečioje pozicijoje Rytuose, nori pakilti į antrąją. Mūsų darbas – to neleisti (šypsosi).
Buvo didelė kova, o aš dariau savo darbą. Pavyko viskas normaliai (šypsosi).
Kasmet lyga vis stipresnė ir stipresnė. Žaidėjai vis naujų dalykų atranda, kaip prižiūrėti savo kūną, kaip atidžiau žiūrėti, ką valgyti.
– Galbūt tada geriau visada žaisti vilkint „Huskies“ aprangą?
– Tai Toronto senas vardas. Nežinau net kiek metų atgal jie žaidė pavadinimu „Huskies“.
Man – tai naujas dalykas. Per penkerius metus Toronte pirmą kartą žaidžiau šia apranga. Prisimename senas dienas, todėl dabar buvome mėlyni.
– Atrodo, kad šį sezoną labiau rūpinatės fizine forma, reguliuojate mitybą?
– Dabar kasmet lyga vis stipresnė ir stipresnė. Žaidėjai vis naujų dalykų atranda, kaip prižiūrėti savo kūną, kaip atidžiau žiūrėti, ką valgyti.
Kaip maitiniesi, ką įdedi į kūną, ką papildomai dirbi – tiek naujų dalykų dabar yra prigalvota. Kažkas padeda, kažkas – ne.
Tačiau labai svarbu, kiek investuosi į save.
– Ar tai labiau jaučiasi ne tik aikštėje, bet ir gyvenime?
– Žiūrint, kaip pritaikysi, kokiu keliu nori eiti, kiek nori pasiekti. Dabar darbas ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Kai grįžti namo, darbas nesibaigia.
– Reikės naujas kelnes pirkti, ar ne?
– Nes tapo per didelės (juokiasi).