2017 06 21

Ką Dwighto Howardo mainai pasako apie Jono Valančiūno vertę NBA rinkoje?

Praėjusią naktį „Charlotte Hornets“ nustebino mainais, kurie jiems leido pasistiprinti vidurio puolėju Dwightu Howardu, nors už jį „Atlanta Hawks“ negavo nieko ypatingo – Marco Belinelli, Milesas Plumlee ir 47 šaukimas NBA naujokų biržoje. Tokia yra kaina „centro“, kuris dar visai neseniai buvo geriausiai besiginantis lygos krepšininkas. Ką tai pasako apie lietuvio Jono Valančiūno vertę rinkoje?
Dwightas Howardas ir Jonas Valančiūnas
Dwightas Howardas ir Jonas Valančiūnas / 15min nuotr.

Visų pirma sutikime, kad ir kaip D.Howardas rungtyniauja pastaruosius kelerius metus, tačiau jis vis tiek yra geresnis vidurio puolėjas už J.Valančiūną. Tuo galime įsitikinti pažvelgę į 2016-2017 m. sezono statistiką, o įdomumo dėlei pridėkime ir panašiai uždirbančio Timofejaus Mozgovo skaičius, kurio sutartimi neseniai atsikratė „Lakers“.

Krepšininkų vidurkiai 2016-2017 m. sezone
Krepšininkas Alga (2016-2017 m.) Minutės Taškai Pataikymas (proc.)

Baudų taiklumas (proc.)

Atkovoti kamuoliai Blokai Perimti kamuoliai
Dwightas Howardas 23,1 mln. 29,7 13,5 63,3 53,3 12,7 1,2 0,9
Jonas Valančiūnas 14,3 mln. 25,8 12 55,7 81,1 9,5 0,8 0,5
Timofejus Mozgovas 16 mln. 20,4 7,4 51,5 80,8 4,9 0,6 0,3

Taigi, matome, kad D.Howardas renka geriausius skaičius iš visų trijų minėtųjų krepšininkų, J.Valančiūnas gali pasigirti nebent tuo, kad labai taikliai mėto baudas. Svarbus faktorius, bet ne toks svarbus, kaip naujojo „Hornets“ nario gynyba, kuri 2009-2011 metais buvo pripažinta geriausia visoje NBA.

Nereikia pamiršti ir to, kad D.Howardas savo karjeroje yra rungtyniavęs NBA finale, laimėjęs minėtuosius apdovanojimus, o pastaraisiais metais jis dažniausiai kentėdavo nuo traumų. Tiesa, reikia pabrėžti, jog praėjusį sezoną jis reguliariajame sezone sužaidė 74 rungtynes iš 82.

Ką duoda šie apdovanojimai ar žaidimas finale?

D.Howardas tiesiog yra rimta pavardė NBA rinkoje, kuri greičiausiai parduos daug marškinėlių bei komandos atributikos. Jūsų mėgstamą klubą papildė šis vidurio puolėjas? Net neabejoju, jog marškinėlių galbūt iš karto ir nepirksite, tačiau tokį ėjimą vertintumėte teigiamai.

Manau, kad šio žaidėjo papildymu turėtų būti patenkinti didžioji dalis „Hornets“ ekipos sirgalių.

Tačiau dabar pažvelkime, ką „Hawks“ gavo už savo 31-erių vidurio puolėją, kuris yra žinomas beveik visame pasaulyje, jo žaidimas dar gali būti labai solidus, o kontraktas baigsis jau po dvejų metų.

Atlanta už D.Howardą mainuose su „Hornets“ gavo Marco Belinellį, Milesą Plumlee ir vietoje 31-ojo savo turėto šaukimo naujokų biržoje rinksis 41-i.

Krepšininkų 2016-2017 m. sezono vidurkiai
Žaidėjas Alga (2016-2017 m.) Minutės Taškai Taiklumas Rezultatyvūs perdavimai Atkovoti kamuoliai Blokai Perimti kamuoliai
Marco Belinelli 6,3 mln. 24 10,5 42,9 2 2,4 0,1 0,6
Milesas Plumlee 12,5 mln. 10,8 2,5 47,8 0,5 2,1 0,3 0,4

„Hawks“ už savo starto penketo vidurio puolėją, kuris dar turėjo potencialą padovanoti Atlantos klubo gerbėjams kelerius metus gero ir kokybiško krepšinio, buvo atiduotas už vadinamąjį „pakelį čipsų“.

„Hawks“ vietoje praėjusį sezoną išmainyto Kyle'o Korverio gavo vos 36 proc. iš toli atakuojantį italą M.Belinellį bei vidurio puolėją, kuriam jau 28-eri, o jis jau greičiausiai nebeiššaus. Negana to, „Hawks“ M.Plumlee dar iki 2020-ųjų vasaros mokės po 12,5 mln. JAV dolerių per metus, bet nuojauta kužda, jog netrukus jis gali būti atleistas.

Taigi, D.Howardas buvo išmainytas į NBA vidutinioką bei vidurio puolėją, kuris uždirba per daug ir savo karjeroje kol kas lūkesčių nepateisino.

Ką tai reiškia J.Valančiūno vertei rinkoje? Reiškia, tai, kad galbūt generalinis vadybininkas Masai Ujiri jau seniai ieško lietuviui naujų namų ir pats supranta, jog JV tiesiog netinka „Raptors“ žaidimui, tačiau pasiūlymų nėra arba jie yra panašūs.

Jeigu D.Howardas buvo išmainytas už tiek, tai už J.Valančiūną greičiausiai yra siūlomi jau niekam nereikalingi veteranai arba antrojo rato naujokų biržos šaukimai, iš kurių išpešti ką nors naudingo yra ganėtinai sunku.

M.Ujiri ne sykį viešai kartojo, jog J.Valančiūnas yra „Raptors“ ateitis, o Dwane'as Casey nuolat žada padidėjusį lietuvio vaidmenį aikštėje.

Kaip po tokių skambių žodžių bei nuolatinių pažadų J.Valančiūną galima išmainyti į kokį M.Belinellį ir judėti toliau? Naudos jokios, o tai, ko gero, supranta ir pats M.Ujiri.

Vidurio puolėją, kuris gali patikimai rungtyniauti starto penkete, turi bene kiekviena NBA ekipa, todėl kitoms komandoms ypatingai Jono paslaugų taip pat nereikia.

NBA klubai ir prognozuojamas starto penketo vidurio puolėjas
Komanda Starto penketo vidurio puolėjas
„Celtics“ Alas Horfordas
„Nets“ Timofejus Mozgovas (?)
„Knicks“ Joakimas Noah, Willy Hernangomezas
„Sixers“ Joelis Embiidas, Jahlilas Okaforas
„Raptors“ Jonas Valančiūnas
„Bulls“ Robinas Lopezas
„Cavaliers“ Tristanas Thompsonas
„Pistons“ Andre Drummondas
„Pacers“ Mylesas Turneris
„Bucks“ Gregas Monroe, Johnas Hensonas, Thonas Makeris
„Hawks“ Milesas Plumlee (?)
„Hornets“ Dwightas Howardas
„Heat“ Hassanas Whiteside'as
„Magic“ Nikola Vucevičius, Bismackas Biyombo
„Wizards“ Marcinas Gortatas, Ianas Mahinmi
„Mavericks“ Nerlensas Noelis
„Rockets“ Clintas Capela
„Grizzlies“ Marcas Gasolis
„Pelicans“ DeMarcusas Cousinsas, Omeras Ašikas, Alexis Ajinca
„Spurs“ Pau Gasolis
„Nuggets“ Nikola Jokičius
„Timberwolves“ Karlas-Anthony Townsas
„Thunder“ Stevenas Adamsas, Enesas Kanteris
„Blazers“ Jusufas Nurkičius, Festusas Ezeli
„Jazz“ Rudy Gobertas
„Warriors“ Zaza Pachulia, JaVale'as McGee
„Clippers“ DeAndre Jordanas
„Lakers“ Brookas Lopezas
„Suns“ Tysonas Chandleris, Alexas Lenas
„Kings“ Willie Cauley-Steinas

„Centrų“ NBA netrūksta, o čia buvo išvardinti tik tie, kurie gali užimti vietą starto penkete. Galbūt pastiprinimo šioje pozicijoje reikėtų tik „Nets“ bei „Hawks“, tačiau jų vasaros ėjimai dar gali būti nepasibaigę.

Verta pabrėžti ir tai, jog ne kiekvienai komandai šiais laikais reikia to senamadiško, aukšto bei lėto vidurio puolėjo, kurie buvo reikalingi anksčiau. Dabar jų paklausa yra kritusi, krepšinis keičiasi, o tokie aukštaūgiai dažniausiai tampa problema, o ne sprendimu.

Apibendrinant, J.Valančiūno vertė rinkoje yra nepaprastai maža, o situaciją gelbėja nebent nedidelė lietuvio sutartis (išsipūtusių NBA atlyginimų kontekste), kurios dėka jis uždirba maždaug po 16 mln. JAV dolerių per sezoną.

Galbūt „Raptors“ jau seniai nori judėti į priekį be Jono, bet Torontas atsidūręs aklavietėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis