2020 12 25

Kalėdinio NBA maratono startas: problemų pridaręs Zionas ir tritaškių rekordas

NBA Kalėdų maratoną pergalingai pradėjo tritaškiais varžovų krepšį užlieję „Miami Heat“ krepšininkai (1-1). Jie namuose 111:98 (29:26, 37:27, 22:26, 23:19) nugalėjo „New Orleans Pelicans“ (1-1).
Zionas Williamsonas
Zionas Williamsonas / „Scanpix“ nuotr.

„Pelikanai“ rungtynių pradžioje šovė į priekį 17:9, tačiau „Heat“ iš duobės lipo tritaškiais.

Duncanas Robinsonas jų per pirmąjį ketvirtį pataikė keturis, o Majamio klubas jau pirmąsias 12 minučių laimėjo 29:26 bei ėmė krautis pranašumą antrajame ketvirtyje.

Jame „Heat“ surengė spurtą 32:10 ir šovė į priekį net 61:38, o svariausiai prie to prisidėjo D.Robinsonas.

„Heat“ snaiperis sumetė net šešis tritaškius per du kėlinius ir pagerino NBA kalėdinių rungtynių rekordą.

Antroje rungtynių pusėje „Pelicans“ dar buvo atkūrę intrigą, kai ketvirtajame kėlinyje po Brandono Ingramo tritaškio skirtumas sumenko iki 6 taškų (85:91), bet „Heat“ į tai atsakė atkarpa 16:3, po kurios jos pranašumas išaugo iki 19 taškų ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Per antrąją rungtynių pusę dar vieną tolimą metimą pataikęs D.Robinsonas iš viso sumetė 7 tritaškius iš 13 ir pakartojo B.Ingramui priklausiusį Kalėdų pataikytų tritaškių rekordą. Majamio snaiperis iš viso pelnė 23 taškus ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

„Pelikanų“ gretose įspūdingai žaidė jaunasis Zionas Williamsonas. Pirmą kartą per Kalėdas rungtyniavęs antrametis per 38 minutes suvertė net 32 taškus (11/19 dvit., 0/1 trit., 10/15 baud.) ir atkovojo 14 kamuolių.

Zionas užfiksavo antras rezultatyviausias 21-erių nesulaukusio krepšininko rungtynes per Kalėdas. Rezultatyviau tokio jauno amžiaus žaidė tik LeBronas Jamesas, kuris prieš 17 metų būdamas 18-os suvertė net 34 taškus.

„Heat“ ekipos Kalėdas apkartino komandos lyderio Jimmy Butlerio problemos.

Puolėjas dar pirmajame sezono mače prieš „Orlando Magic“ susižeidė čiurną ir nors išbėgo į aikštę pirmoje rungtynių prieš „Pelicans“ pusėje, vėl pajutęs skausmus po ilgosios pertraukos J.Butleris neberungtyniavo. „Heat“ vedlys iš viso sužaidė 16 minučių, per kurias įmetė 4 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“: Duncanas Robinsonas 23 (7/13 trit.), Goranas Dragičius 18 (9 rez. perd.), Bamas Adebayo 17, Avery Bradley 12, Preciousas Achiuwa ir Tyleris Herro po 11.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 32 (11/19 dvit., 10/15 baud., 14 atk. kam.), Brandonas Ingramas 28 (4/8 trit., 10/11 baud.), Joshas Hartas 12 (9 atk. kam.).