2022 04 20

Karjeros rekordą pagerinęs Jimmy Butleris nukalė antrą „Heat“ pergalę

Reguliariajame sezone pirmąją vietą NBA Rytų konferencijoje užėmusi „Miami Heat“ ekipa žengė antrąjį žingsnį konferencijos pusfinalio link. „Karščio“ ekipa namuose 115:105 (26:25, 30:29, 31:22, 28:29) nugalėjo „Atlanta Hawks“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0.
Jimmy Butleris
Jimmy Butleris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Link pergalės Majamio klubą vedė įspūdingas rungtynes sužaidęs Jimmy Butleris.

Puolėjas per 39 minutes pelnė net 45 taškus (11/18 dvit., 4/7 trit., 11/12 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

32-ejų puolėjas pagerino savo ankstesnį karjeros rezultatyvumo rekordą atkrintamosiose varžybose. Reguliariajame sezone J.Butleris yra sužaidęs tik vienerias geresnes rungtynes, kai dar atstovaudamas „Chicago Bulls“ 2015-2016 m. sezone įmetė 53 taškus.

Įdomu tai, jog J.Butleris šiose rungtynėse nesuklydo ir neprasižengė nė karto. „StatMuse“ teigimu, jis tapo tik antru žaidėju po Dominique'o Wilkinso NBA atkrintamųjų istorijoje, kuris pelnė bent 45 taškus ir užbaigė rungtynes su 0 klaidų ir pražangų.

Būtent J.Butleris rinko ir svarbiausius taškus ketvirtajame kėlinyje, kai „Hawks“ buvo priartėję iki vieno metimo (101:104) likus žaisti mažiau nei tris minutes.

Jau kitoje atakoje „Heat“ žvaigždė įdėjo į krepšį, vėliau įmetė tritaškį, o puikią atkarpą užbaigė dar vienu dvitaškiu likus kiek daugiau nei minutei, sukraudamas savo ekipai dviženklį pranašumą (111:101).

Geresnes rungtynes nei pirmąsias šioje serijoje sužaidė „Hawks“ vedlys Trae Youngas. Sekmadienį jis pataikė vos 1 metimą iš 12 ir užfiksavo prasčiausią taiklumą per savo karjerą, o šįsyk tikslą pasiekė lygiai pusė jo metimų iš žaidimo (8/10 dvit., 2/10 trit., 3/4 baud.). Iš viso įžaidėjas pelnė 25 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, T.Youngas suklydo net 10 kartų ir tai yra jo naujas karjeros antirekordas.

Rezultatyviau už „Hawks“ lyderį šį kartą žaidė serbas Bogdanas Bogdanovičius, surinkęs 29 taškus (7/8 dvit., 5/10 trit.).

Rungtynėse Majamyje apsilankė ir šio miesto futbolo klubą „Inter“ valdanti futbolo garsenybė Davidas Beckhamas. Po rungtynių jis sveikino su puikiu pasirodymu J.Butlerį, kuris yra didelis futbolo mėgėjas.

Trečiosios serijos rungtynės bus žaidžiamos naktį iš penktadienio į šeštadienį Atlantoje.

„Heat“: Jimmy Butleris 45 (11/18 dvit., 4/7 trit., 11/12 baud., 5 rez. perd.), Tyleris Herro 15, Maxas Strusas 14, Gabe'as Vincentas 11.

„Hawks“: Bogdanas Bogdanovičius 29 (7/8 dvit., 5/10 trit.), Trae Youngas 25 (8/10 dvit., 2/10 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 10 kld.), De'Andre Hunteris 16, Johnas Collinsas 13 (10 atk. kam.).