2019 02 03

Karjeros rekordą pakartojusio L.Dončičiaus pavardė atsidūrė išskirtiniame NBA sąraše

Luka Dončičius tapo vos šeštuoju krepšininku nuo 2000-ųjų, kuris NBA lygoje peržengė 1000 taškų ribą nesulaukęs nė 20-ies.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Slovėnas pakartojo asmeninį rezultatyvumo lygoje rekordą, o „Dallas Mavericks“ (24-28) išvykoje 111:98 (40:31, 18:24, 28:25, 25:18) susitvarkė su „Cleveland Cavaliers“ (11-42).

L.Dončičius „įstojo“ į elitinį klubą, kuriam iki šiol priklausė tik LeBronas Jamesas, Kevinas Durantas, Carmelo Anthony, Devinas Bookeris ir Dwightas Howardas. Šie žaidėjai 1000 taškų NBA lygoje taip pat surinko dar iki 20-ojo gimtadienio.

L.Dončičius per 33 minutes į „Cavs“ krepšį pasiuntė 35 taškus (9/14 dvit., 4/11 trit., 5/7 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį.

L.Dončičius 18 taškų pelnė jau per pirmąjį kėlinį, o iki pertraukos savo sąskaitoje turėjo 28 taškus.

Antroje mačo pusėje jam geriausiai talkino Harrisonas Barnesas, vien per ketvirtą kėlinį pelnęs 13 taškų ir viso surinkęs 17.

„Cavaliers“ gretose išsiskyrė 19 taškų pelnęs Jordanas Clarksonas.

Tiesa, L.Dončičiaus pasirodymas nebuvo rezultatyviausias šeštadienio vakarą NBA lygoje.

„Houston Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas pelnė 43, „Los Angeles Clippers“ gynėjas Lou Williamsas – 39, „Milwaukee Bucks“ graikas Giannis Antetokounmpo ir „Charlotte Hornets“ vijurkas Kemba Walkeris – po 37 taškus.