Karjeros rekordų naktis: B.Bealo 60 taškų šou ir nesustabdomas G.Haywardas

NBA lygoje praėjusią naktį užfiksuoti įspūdingi individualūs pasirodymai, o įsimintiniausią iš jų surengė „Washington Wizards“ lyderis Bradley Bealas.
Bradley Bealas
Bradley Bealas / „Scanpix“ nuotr.

JAV sostinės, kurioje praėjusią naktį vyko Donaldo Trumpo rėmėjų sukelti neramumai, komandos lyderis pelnė net 60 taškų, tačiau „Wizards“ (2-6) sudėjo ginklus taškų lenktynėse prieš „Philadelphia 76ers“ – 136:141 (24:33, 43:49, 39:34, 30:25).

38 minutes ant parketo praleidęs B.Bealas pataikė 13 dvitaškių iš 25, 7 tritaškius iš 10 ir 13 baudų metimų iš 15 bei pagerino savo ir pakartojo klubo visų laikų rezultatyvumo rekordą.

Iki šiol gynėjo rekordas buvo 55 taškai, pelnyti 2020 m. vasarį prieš „Milwaukee Bucks“.

60 taškų per „Wizards“ istoriją yra pelnęs tik vienas krepšininkas – Gilbertas Arenas, tą padaręs 2006 m.

B.Bealas buvo arti ir dar vieno Vašingtono klubo rekordo, kai per pirmąją rungtynių pusę pelnė net 32 taškus. Gynėjui trūko tik 2 taškų, kad pasiektų Michaelo Jordano užfiksuotą rezultatą – 34 taškai per du kėlinius 2001 metais.

Įdomu tai, kad 57 taškus B.Bealas turėjo jau po trijų kėlinių, kai buvo pelnęs daugiau nei pusę „Wizards“ taškų (57 iš 106). Tačiau ketvirtajame Filadelfijos žaidėjai agresyviai dvigubino gynybą prieš B.Bealą, kuris pataikė tik vieną metimą iš šešių ir pridėjo 3 taškus.

Tiesa, net ir sužaidęs antrą rezultatyviausią sezono mačą (rezultatyviau žaidė tik 62 taškus prieš kelias dienas įmetęs Stephenas Curry) B.Bealas liko nepatenkintas.

„Aš nusivylęs ir piktas. Negalvoju apie rekordus. Visi mano geriausi pasiekimai buvo per pralaimėjimus. Tad man nerūpi. Galite mesti rekordą pro langą, kartu su ankstesniais dviem ar trimis rekordais, – piktas kalbėjo Vašingtono komandos lyderis. – Tiesiog noriu laimėti. Kartais sugebu įmesti 40, 50 ar 60 taškų, bet viskas, kas man rūpi, yra pergalės. Mums šiandien iki to pritrūko.“

Vos su dviem pergalėmis per aštuonerias rungtynes likę „Wizards“ tūno tarp Rytų konferencijos autsaiderių, kai juos nugalėję „Sixers“ yra vienvaldžiai konferencijos ir visos NBA lygos lyderiai.

Juos į pergalę vedė įspūdingai žaidęs Joelis Embiidas. Jo sąskaitoje – 38 taškai (8/16 dvit., 3/4 trit., 13/13 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai ir 3 blokai per 36,5 minutės.

„76ers“: Joelis Embiidas 38 (8/16 dvit., 13/13 baud., 8 atk. kam.), Sethas Curry 28 (6/7 trit.), Shake'as Miltonas ir Tobiasas Harrisas (7 atk. kam.) po 19, Benas Simmonsas 17 (7/9 dvit., 12 rez. perd.), Danny Greenas 15 (5/8 trit.).

„Wizards“: Bradley Bealas 60 (13/25 dvit., 7/10 trit., 13/15 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Russellas Westbrookas 20 (8 atk. kam., 12 rez. perd.), Davis Bertanis 17 (4/12 trit.), Thomasas Bryantas 11.

Karjeros pasirodymą surengė ir Gordonas Haywardas, pelnęs net 44 taškus ir atvedęs „Charlotte Hornets“ (3-5) į pergalę prieš „Atlanta Hawks“ (4-4) – 102:94 (27:11, 32:29, 22:27, 21:27).

Puolėjas, prieš šį sezoną su „širšėmis“ pasirašęs ketverių metų 120 mln. JAV dolerių kontraktą, per 39 žaidimo minutes pataikė 11 dvitaškių iš 16, 4 tritaškius iš 9 ir 10 baudų metimų iš 12.

Tai buvo pirmas kartas dešimtą sezoną trunkančioje G.Haywardo karjeroje, kai jis pelnė bent 40 taškų – iki tol jam dukart buvo pavykę surinkti 39 taškus.

„Niekada nepelniau 40 taškų net mokykloje, – po mačo šypsojosi jo herojus. – Komandos draugai mane rado kiekvienoje atakoje.“

Nugalėtojų gretose solidų pasirodymą surengė ir LaMelo Ballas. NBA naujokas per 24 minutes pelnė 16 taškų (4/7 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.), sugriebė 8 kamuolius ir išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus. Rezultatyviau per savo trumpą NBA karjerą jis žaidė tik sykį, kai pelnė 22 taškus.

Savo ruožtu „Hawks“ komandos lyderiui Trae Youngui vakaras nenusisekė. Gynėjas, iki šio mačo rinkęs po daugiau nei 28 taškus, žaidė 35 minutes, bet pataikė tik 2 dvitaškius iš 6, prametė visus tris tritaškius, sumetė tris baudų metimus ir liko su viso labo 7 pelnytais taškais.

Tai nerezultatyviausios „Hawks“ vedlio rungtynės šį sezoną ir prasčiausias jo pasirodymas nuo 2019 m. spalio 30-osios, kai į „Miami Heat“ krepšį krito tik 5 T.Youngo taškai.

„Hawks“: Johnas Collinsas 23 (9/16 dvit., 11 atk. kam.), Kevinas Huerteris 19 (5/12 trit., 6 rez. perd.), De'Andre Hunteris 17 (1/7 trit.).

„Hornets“: Gordonas Haywardas 44 (11/16 dvit., 4/9 trit., 10/12 baud., 7 atk. kam.), LaMelo Ballas 16 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Terry Rozieras 14, Devonte' Grahamas 11 (2/14 metimai, 7 rez. perd.).