2015 06 20

Kokios istorijos užkoduotos NBA klubų pavadinimuose?

2014–2015 m. NBA sezonas baigėsi ir istorijos metraščiuose auksinėmis raidėmis bus pažymėtas „Golden State Warriors“ komandos triumfu. Čempionų komanda – viena iš nedaugelio, kuri oficialiai atstovauja ne konkrečiam miestui, bet valstijai. Nors stipriausioje planetos lygoje žaidžia net keturios Kalifornijos komandos, tik dabartinių čempionų pavadinime yra aiški nuoroda į Auksinę valstiją. Pavadinimą „Warriors“ klubas apskritai gavo Filadelfijoje.

Gražiausiai atrodė ant aprangos

„Miami Heat“ (Karštis) puikiai atspindi Pietų Floridos regiono klimatą. 1988 m. NBA duris pravėrusio klubo pavadinimas buvo atrinktas iš 20 tūkst. įvairiausių variantų.

Pavadinimą pasiūlė Stephanie Freedas, o žodis „Heat“ bene gražiausiai derėjo ant naujojo klubo marškinėlių. Tarp kitų populiariausių pasiūlymų buvo „Sharks“ (Rykliai), „Tornadoes“ (Tornadai), „Beaches“ (Paplūdimiai), „Barracudas“ (Barakudos), „Floridians“ (Floridiečiai), „Suntan“ (Įdegis nuo saulės).

15min.lt nuotr./Miami Heat logotipai
15min.lt nuotr./„Miami Heat“ logotipai

Viskonsino medžioklės ypatumai

„Milwaukee Bucks“ (Elniai) puikiai atspindi miškais turtingos Viskonsino valstijos gilias medžioklės tradicijas. Šis pavadinimas 1968 m. išrinktas konkurso metu iš daugiau nei 14 tūkst. pasiūlymų. Jo nugalėtojui R.B.Treblicoxui įteiktas naujutėlaitis automobilis. Įdomu, kad tarp kitų pasiūlymų buvo ir tokie kaip „Skunks“ (Skunkai).

15min.lt nuotr./Milwaukee Bucks logotipai
15min.lt nuotr./„Milwaukee Bucks“ logotipai

Taip ir nepapūtus Minesotos pūga

Vilkų medžioklė buvo gana populiarus užsiėmimas XX a. pradžioje, tačiau miškų nestokojanti Minesotos komanda savo pavadinimą „Timberwolves“ (Girių vilkai) greičiausiai gavo ne dėl to.

Prieš klubui startuojant NBA lygoje, 1986 m. vietos valdžia tradiciškai surengė konkursą, kuriame sirgaliai daugiausiai balsų atidavė pavadinimui „Blizzard“ (Pūga) – Minesota yra šiauriausia JAV valstija po Aliaskos. Visgi po didelių svarstymų buvo pasirinkti kiti du finalininkai – „Timberwolves“ ir „Polars“ (Poliariniai). Tuomet finaliniame balsavime balsavo vietos valdininkai. Jie pasirinko „unikalesnį ir geriau Minesotos kraštą atspindintį“ pavadinimą „Timberwolves“.

15min.lt nuotr./Minnesota Timberwolves logotipai
15min.lt nuotr./„Minnesota Timberwolves“ logotipai

Luizianos simbolis

Naujojo Orleano klubas nuo praėjusio sezono oficialiai vadinasi „Pelicans“ (Pelikanai). Klubo savininkas Tomas Bensonas nusprendė pakeisti ankstesnį „Hornets“ (Širšės) pavadinimą, nes norėjo, kad jis labiau sietųsi su Luizianos valstija. Pelikanas yra valstijos simbolis nuo 1800 metų. Šis paukštis taip pat vaizduojamas ir valstijos vėliavoje.

15min.lt nuotr./New Orleans Pelicans logotipai
15min.lt nuotr./„New Orleans Pelicans“ logotipai

Pavadinimas – pagal panašų sąskambį

„New Jersey Americans“ buvo ABA lygos narė, tačiau 1968 m. persikėlė į Niujorką ir iš karto buvo pakrikštyta „Nets“ (Tinkleliai) vardu. Klubo vadovai norėjo, kad naujasis pavadinimas skambėtų panašiai kaip ir kitų šio miesto profesionalių sporto komandų (beisbolo „Mets“ ir amerikietiškojo futbolo „Jets“). Prieš 1977-78 m. sezoną klubas paliko „Didįjį obuolį“ ir sugrįžo į Naująjį Džersį.

1994 m. klubo savininkai turėjo ketinimų pakeisti komandos pavadinimą į „Swamp Dragons“ (Pelkių drakonai) ar „Fire Dragons“ (Ugnies drakonai), tačiau šių minčių atsisakyta. Su krepšiniu susijusio pavadinimo nuspręsta nekeisti ir pernai komandai persikėlus į Brukliną.

15min.lt nuotr./Brooklyn Nets logotipai
15min.lt nuotr./„Brooklyn Nets“ logotipai

Kaip olandiškos kelnės tapo legenda

1946 m. niujorkietis Nedas Irishas savo naują kūdikį pavadinimo „Knickerbockers“ (sutrumpintai – „Knicks“) vardu. Terminu „Knickerbockers“ buvo vadinami ieškoti laimės į Naująjį pasaulį atvykę ir Niujorke įsikūrę olandų naujakuriai.

Jei būsime dar tikslesni, šiuo terminu XIX a. pabaigoje buvo vadinamos olandų imigrantų nešiojamos plačios žemiau kelių kelnės. 1845 m. „Knickerbockers“ pavadinimu Niujorke žaidė beisbolo komanda, tačiau vėliau ji išnyko.

15min.lt nuotr./New York Knicks logotipai
15min.lt nuotr./„New York Knicks“ logotipai

Viršgarsinis lėktuvas, neatlaikęs griaustinio

Kai po 2007-2008 m. sezonui tuometinis „SuperSonics“ klubas iš Sietlo persikėlė į Oklahomą, aistruoliai iš karto buvo raginami komandai išrinkti naująjį pavadinimą.

Iš viso buvo pateikti 64 variantai, iš kurių daugiausiai simpatijų sulaukė „Thunder“ (Griaustinis). Tarp kitų realių pasiūlymų buvo „Renegades“ (Perbėgėliai), „Twisters“ (Viesulai) ir „Barons“ (Baronai). „Thunder“ pavadinimą klubo sirgaliai iš karto sutiko labai palankiai ir įvertino kaip įdomų ir prasmingą – kiekvienais metais regiono gyventojai patiria daugybę perkūnijų. Ankstesnis komandos pavadinimas „SuperSonics“ kilo iš milžiniško lėktuvo pavadinimo, kurį „Boeing“ bendrovė pagamino Sietlo apylinkėse.

15min.lt nuotr./Oklahoma Thunder logotipai
15min.lt nuotr./„Oklahoma Thunder“ logotipai

Walto Disney'aus parko papėdėje

Kai „Orlando Sentinel“ dienraštis 1986 metais nusprendė surengti naujos krepšinio komandos pavadinimo konkursą, daugiausiai simpatijų gavo „Challengers“ (Pretendentai) – taip prisimenant tais pačiais metais įvykusią erdvėlaivio katastrofą.

Taip pat svarstyti „Floridians“ (floridiečiai), „Juice“ (Sultys), „Orbits“ (Orbitos), „Astronauts“ (Astronautai), „Tropics“ (Tropikai), „Heat“ (Kaitra, Karštis, šiuo pavadinimu joks klubas NBA tuo metu dar nerungtyniavo, – aut. past.), „Aquamen“ (Vandenininkai) ir „Sentinels“ (Sergėtojai), tačiau klubo vadovai nusprendė pasirinkti „Magic“ (Stebuklingieji).

Šis pavadinimas puikiai atspindėjo labiausiai turistų lankomo JAV miesto dvasią bei labai gražiai derėjo prie Orlando simboliu laikomu „Walt Disney World“ atrakcionų parko.

15min.lt nuotr./Orlando Magic logotipai
15min.lt nuotr./„Orlando Magic“ logotipai

Duoklė šalies istorijai

Į Filadelfiją iš Sirakūzų „Nationals“ klubas persikėlė 1963 metais ir iš karto gavo naują pavadinimą – „76-ers” (76-ieji). Šiuo, kiek neįprastu pavadinimu, klubo savininkai įamžino visai valstybei svarbią istorinę datą – 1776-ųjų liepos 4 d. būtent Filadelfijoje buvo pasirašyta JAV Nepriklausomybės deklaracija.

15min.lt nuotr./Philadelphia 76ers logotipai
15min.lt nuotr./„Philadelphia 76-ers“ logotipai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos