2021 05 02

Kosminė D.Sabonio naktis: trigubas dublis per du kėlinius, rekordas ir 67 taškų persvara

Domantas Sabonis dėl nugaros skausmų nerungtyniavo lygiai dvi savaites, bet grįžęs į aikštę iškart ėmėsi darbo ir sužaidęs vienas įspūdingiausių karjeros rungtynių prisidėjo prie kosminio „Indiana Pacers“ (30-33) pasirodymo, kuris nustebino ir patį lietuvį.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“/AP nuotr.

„Pacers“ svečiuose paliko šlapią vietą iš vienų Vakarų konferencijos autsaiderių „Oklahoma City Thunder“ (21-42) krepšininkų – 152:95 (42:29, 40:17, 44:24, 26:25).

25-ąjį gimtadienį pirmadienį minėsiantis D.Sabonis jau pirmoje rungtynių pusėje surinko trigubą dublį, o susitikimą užbaigė su aiktelėti verčiančiais skaičiais – per 29,5 minutės lietuvis pelnė 26 taškus (8/10 dvit., 2/3 trit., 4/6 baud.), atkovojo 19 kamuolių, atliko net 14 rezultatyvių perdavimų, perėmė vieną kamuolį, penkis sykius suklydo ir dukart prasižengė.

14 rezultatyvių perdavimų yra naujas ir paties D.Sabonio, ir visų kada nors NBA rungtyniavusių lietuvių rekordas. Pats Domas iki šiol daugiausiai buvo surinkęs 11 „asistų“, o lietuvių rekordas priklausė Jonui Valančiūnui, kuris pernai „burbule“ išdalino net 12 rezultatyvių perdavimų.

Prieš buvusią savo komandą žaidęs D.Sabonis surinko ir 11-ąjį karjeros trigubą dublį, bet dar nė sykio iki tol trijų dviženklių rodiklių jis nebuvo pasiekęs taip greitai.

Šį kartą trigubas dublis prie jo pavardės degė dar likus žaisti dvi minutes iki antrojo kėlinio pabaigos, o taip lietuvis įsirašė į NBA istoriją – nuo 1997-1998 m., kai imta sekti tokius pasiekimus, tik Nikolai Jokičiui ir Russellui Westbrookui buvo pavykę trigubus dublius surinkti dar iki ilgosios pertraukos.

Po dviejų kėlinių Domo sąskaitoje jau buvo skaičiai, kurių įprastai užtektų ir per visas rungtynes – 22 taškai, 11 sugriebtų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Neįtikėtinai Oklahomoje pasirodė ne tik D.Sabonis, bet ir visa „Pacers“ komanda.

152 taškai yra naujas nuo 1976-ųjų NBA žaidžiančios Indianos ekipos rekordas – iki tol daugiausiai ji buvo įmetusi 150 taškų.

„Pacers“ iškovojo ir didžiausią pergalę klubo istorijoje svečiuose (57 taškų skirtumu) bei pataikė daugiausiai tritaškių vieneriose rungtynėse (21).

Be to, „Pacers“ flirtavo ir su absoliučiu NBA didžiausios pergalės rekordu, kai vienu metu ketvirtajame kėlinyje turėjo net 67 taškų persvarą – 149:82. Visų laikų NBA rekordas priklauso „Cleveland Cavaliers“ komandai, kuri prieš 30 metų prieš „Miami Heat“ laimėjo 68 taškais.

Visgi „Thunder“ sugebėjo kiek sėkmingiau užbaigti rungtynes ir nukirpti deficitą iki 57 taškų, taip išvengdama gėdingo antirekordo.

Nepaisant to, Oklahomos krepšininkams nepavyko išvengti kai kurių kitų klubo rekordų.

Jie leido „Pacers“ po dviejų kėlinių turėjo 82, o po trijų – net 126 taškus. Tiek daug taškų per du ir tris kėlinius „Thunder“ dar nebuvo praleidusi niekada.

Maža to, „Pacers“ visų rungtynių metu iš žaidimo atakavo net 65,5 proc. tikslumu (57 taiklūs metimai iš 87), o tai taip pat yra naujas „Thunder“ gynybos antirekordas.

„Tai gėdinga, – po mačo į vatą nevyniojo Oklahomos treneris Markas Daigneault. – Nebandysiu kažkaip išsisukti. Tai buvo skaudu ir demoralizavo.“

Svarbią pergalę pasiekę „Pacers“ sutvirtino savo pozicijas devintoje Rytų konferencijos vietoje ir šiek tiek atsiplėšė nuo persekiotojų „Washington Wizards“ (29-35) krepšininkų.

Įspūdingą pergalę „Pacers“ pasiekė nepaisant to, jog vis dar žaidė be krūvos traumuotų krepšininkų. Žaisti negalėjo Malcolmas Brogdonas, Mylesas Turneris, Jeremy Lambas, Goga Bitadzė ir JaKarras Sampsonas, o TJ Warrenas yra iškritęs iki sezono pabaigos.

„Thunder“: Mosesas Brownas 16 (7/9 dvit., 7 atk. kam.), Tony Bradley (8 atk. kam.) ir Svi Michailiukas (4/11 trit.) po 13, Darius Bazley 10 (4/17 metimai).

„Pacers“: Dougas McDermottas 31 (6/8 trit.), Domantas Sabonis 26 (8/10 dvit., 19 atk. kam., 14 rez. perd.), Carisas LeVertas 25 (4/6 trit., 6 rez. perd.), Oshae Brissettas 16 (13 atk. kam.), Aaronas Holiday 12 (6 rez. perd.), Edmondas Sumneris 10.