2019 03 31

Kosminis JV krepšinis: dominavęs Jonas Valančiūnas užfiksavo naują karjeros rekordą

Jonas Valančiūnas dar kartą pagerino savo karjeros rezultatyvumo rekordą, o jo tempiamas „Memphis Grizzlies“ (31-45) klubas išvykoje 120:115 (23:38, 31:24, 34:30, 32:23) palaužė „Phoenix Suns“ (17-60) ekipą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Twitter“ nuotr.

JV per 34 minutes pelnė net 34 taškus, pataikęs 16 dvitaškių iš 27 ir abi mestas baudas.

Tai – naujas J.Valančiūno rezultatyvumo rekordas. Šių metų kovo 20-ąją centras buvo suvertęs 33 taškus į „Houston Rockets“ krepšį.

Taip pat lietuvis šiose rungtynėse atkovojo net 20 kamuolių, iš kurių 11 – puolime. Antraisiais šansais „Grizzlies“ surinko 25 taškus.

J.Valančiūnas puikiai skirstė kamuolį ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir pakartojo geriausią savo karjeros rezultatą.

Joks kitas „Grizzlies“ krepšininkas nuo 2012-ųjų nebuvo vienerių rungtynių metu pelnęs daugiau nei 30 taškų ir atkovojęs bent 20 kamuolių.

Beje, tai buvo jau šeštas iš eilės J.Valančiūno dvigubas dublis.

Net 10 taškų JV surinko per paskutines 4 su puse minutės, o Memfio klubas mačą užbaigė spurtu 16:9.

Gyvenimą J.Valančiūnui palengvino tai, kad pagrindinis jo konkurentas po krepšiu Deandre Aytonas paliko aikštę dėl traumos trečiojo kėlinio pabaigoje.

Lietuviui šeštadienio vakarą geriausiai talkino Mike'as Conley, pelnęs 33 taškus. Tai – jau devintos jo rungtynės iš eilės, kuomet gynėjas pelno bent 20 taškų. Tokios serijos joks kitas „Grizzlies“ krepšininkas nėra užfiksavęs nuo klubo perkėlimo į Memfį.

„Suns“ gretose tradiciškai nesulaikomas buvo Devinas Bookeris. Jo sąskaitoje – 48 taškai ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Jei D.Bookeris būtų pataikęs dar vieną metimą, būtų tapęs penktuoju krepšininku NBA istorijoje, pelniusiu bent 50 taškų trejose rungtynėse iš eilės.

„Suns“: D.Bookeris 48 (11 rez. perd.), D.Aytonas 17 (13 atk. kam.), M.Bridgesas ir J.Jacksonas po 10.

„Grizzlies“: J.Valančiūnas 34 (20 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Conley 33, J.Holiday 14, B.Caboclo 12.