2019 05 04

Kosminis krepšinis: keturi pratęsimai, 65 N.Jokičiaus minutės ir „Blazers“ pergalė

Trečiosios Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rungtynės virto neįtikėtina drama. Joje prireikė net keturių pratęsimų, o savo pranašumą galiausiai įrodė „Portland Trail Blazers“ krepšininkai, šventę pergalę 140:137 (23:17, 25:30, 33:29, 21:26, 38:35) prieš „Denver Nuggets“ ekipą.
„Portland Trail Blazers“ – „Denver Nuggets“
„Portland Trail Blazers“ – „Denver Nuggets“ / „Scanpix“ nuotr.

Tai buvo antras keturių pratęsimų mačas NBA atkrintamųjų istorijoje. Pirmąjį 1953-siais sužaidė „Boston Celtics“ ir „Syracuse Nationals“.

Kertinį mačo metimą ketvirtojo pratęsimo pabaigoje pataikė Rodney Hoodas. Iš pradžių CJ McCollumas nepataikė iš vidutinio nuotolio, bet pats atsikovojo kamuolį, numetė jį R.Hoodui ir šis smeigė tritaškį bei išvedė „Blazers“ į priekį 138:136.

Beje, R.Hoodas šiame mače žaidė tik 24 minutes. Prieš lemiamą ataką ant parketo nuo suolo žengęs vakaro didvyris bėgo pasišokinėdamas ir kupinas jėgų. Lyg nujausdamas, kad artėja kažkas ypatingo.

Nikola Jokičius po R.Hoodo metimo dar turėjo progą rezultatą išlyginti, bet prametė vieną baudos metimą iš dviejų. „Nuggets“ bandė gelbėtis pražangomis, tačiau nesėkmingai.

Serijoje iki trijų pergalių 2-1 dabar pirmauja „Blazers“.

Krepšininkams šiame mače teko neįtikėtini krūviai. Štai N.Jokičius ant parketo praleido net 65 minutes, per kurias pelnė 33 taškus, atkovojo 18 kamuolių ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

„Blazers“ gretose ilgiausiai – 60 minučių – žaidė C.McCollumas. Jis išmetė net 39 metimus, iš kurių tikslą pasiekė 16. Jo sąskaitoje – 41 taškas ir 8 atkovoti kamuoliai.

„Trail Blazers“: C.McCollumas 41, D.Lillardas 28, R.Hoodas 19, E.Kanteris 18 (15 atk. kam.), M.Harklessas 15.

„Nuggets“: J.Murray'us 34, N.Jokičius 33 (18 atk. kam., 14 rez. perd.), W.Bartonas 22, P.Millsapas 17 (13 atk. kam.).