Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 28

Kosminis L.Dončičius – 60 taškų ir pergalė po stebuklingai išplėšto pratęsimo

Luka Dončičius sužaidė gyvenimo rungtynes NBA lygoje, o jo traukiama „Dallas Mavericks“ (19-16) namie po pratęsimo 126:121 (28:30, 27:33, 27:29, 33:23, 11:6) atėmė pergalę iš „New York Knicks“ (18-17) klubo.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Karjeros ir „Mavericks“ klubo rekordus gerinęs 23-ejų slovėnas pelnė net 60 taškų (19/25 dvit., 2/6 trit., 16/22 baud.), įskaitant pratęsimą išplėšusį dvitaškį po tyčia pramestos baudos ketvirtojo kėlinio gale.

Dalaso klubas ir L.Dončičius tuo metu užbaigė tiesiog stebuklingą išsigelbėjimą – likus žaisti vos 33,2 sek., atsilikinėjo net 9 taškais (103:112).

Per likusį laiką Christianas Woodas smeigė tritaškį, L.Dončičius perėmė kamuolį, atkovojo kamuolį puolime po netaiklaus komandos draugo metimo ir pelnė du su pražanga, „Knicks“ prametė vieną baudą, Spenceris Dinwiddie pridėjo tritaškį, o L.Dončičius galiausiai išprovokavo pražangą, įmetė pirmąją baudą, antrąją tyčia metė pro šalį, sugriebė kamuolį ir išplėšė beprotišką pratęsimą (115:115).

Kosminį trigubą dublį surinkęs slovėnas taip pat sugriebė 21 kamuolį ir išdalino 10 rezultatyvių perdavimų komandos draugams.

Tai pirmasis trigubas dublis visos NBA lygos istorijoje, kai krepšininkas pelno mažiausiai 60 taškų, sugriebia bent 20 kamuolių ir atlieka bent 10 rezultatyvių perdavimų.

L.Dončičius taip pat pagerino ir asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA lygoje. Iki šiol jis siekė 51 tašką.

„Knicks“ ekipos galiausiai neišgelbėjo taip pat karjeros rungtynes sužaidęs Quentinas Grimesas, pelnęs 33 taškus, ir 29-iais pasižymėjęs bei 18 kamuolių sugriebęs Julius Randle‘as, pats kilęs iš Dalaso.

Buvęs „Mavericks“ krepšininkas Jalenas Brunsonas, kuriam tai būtų buvęs pirmasis mačas Dalase po persikėlimo į „Knicks“, praleido susitikimą dėl klubo traumos.

Niujorko ekipa patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės, nors prieš tai skaičiavo net 8 pergalių seriją.

„Mavericks“: Luka Dončičius 60 (21 atk. kam., 10 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 25 (6 atk. kam.), Christianas Woodas 19 (9 atk. kam.), Timas Hardaway’us 11.

„Knicks“: Quentinas Grimesas 33 (6 atk. kam., 7/16 trit.), Juliusas Randle’as 29 (18 atk. kam., 5/11 trit.), Mitchellas Robinsonas 20 (16 atk. kam.), Milesas McBride’as 14 (1/9 trit.), Immanuelis Quickley 13 (15 rez. perd., 1/10 trit.).