2021 06 05

L.Dončičius įstrigo: K.Leonardo šou išplėšė „Clippers“ septintas serijos rungtynes

NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje tarp „Dallas Mavericks“ ir „Los Angeles Clippers“ įtampa pasiekė aukščiausią tašką. Los Andželo komanda sugebėjo laimėti svečių teritorijoje 104:97 (26:28, 22:17, 25:32, 30:20, 31:20) ir išplėšė lemiamas septintąsias serijos rungtynes.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Serijoje iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus 3-3. Lemiamas mačas bus žaidžiamas birželio 7-ąją Los Andžele.

Po trijų kėlinių svečiai iš Dalaso dar turėjo keturių taškų pranašumą, tačiau jų puolimas su Luka Dončičiumi pradėjo stipriai strigti. Slovėnas šiame mače surinko 29 taškus, tačiau beveik pusę iš jų – paskutinėmis minutėmis, kai mačo nugalėtojas jau buvo aiškus.

Tuo tarpu „Clippers“ lyderis Kawhi Leonardas fantastiškai žaidė tada, kai komandai to labiausiai reikėjo. Mačo MVP dvikovą baigė su 45 taškais.

Du jo įspūdingi tritaškiai likus dviem minutėms Los Andželo komandą timptelėjo į priekį aštuoniais taškais (98:90) ir išsigelbėti „Mavs“ nepavyko.

Priminsime, kad gali būti, jog šioje serijoje sprendžiasi ir L.Dončičiaus klausimas Slovėnijos rinktinėje. Tiesa, teoriškai į olimpinį atrankos turnyrą L.Dončičius galėtų suspėti netgi ir pasibaigus Vakarų konferencijos pusfinalio serijai. Jei Teksaso komanda peržengtų ir „Utah Jazz“ barjerą, slovėnas Kaune tikrai turėtų verstis be ryškiausios savo žvaigždės.

Olimpinės atrankos varžybos „Žalgirio“ arenoje bus žaidžiamos birželio 22 – liepos 4 dienomis.

Kitame Vakarų konferencijos pusfinalyje žais „Phoenix Suns“ ir „Denver Nuggets“.

„Mavericks“: Luka Dončičius 29 (8 atk. kam, 11 rez. perd.), Timas Hardaway 23, Bobanas Marjanovičius 11 (9 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 11.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 45, Reggie Jacksonas 25, Paulas George'as 20 (13 atk. kam.).