L.Dončičius nėrėsi iš kailio, bet „Suns“ sutriuškino „Mavericks“

„Phoenix Suns“ klubas ir antrą sykį apgynė namų tvirtovę NBA Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje su „Dallas Mavericks“ krepšininkais.
Joe Crowderis ir Luka Dončičius
Joe Crowderis ir Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Monty Williamso auklėtiniai, ketvirtfinalyje 4-2 užbaigę Jono Valančiūno ir „New Orleans Pelicans“ sezoną, šįkart laimėjo 129:109 (32:28, 26:32, 31:23, 40:26) ir serijoje iki 4 pergalių pirmauja jau 2-0.

Po dviejų kėlinių Finikse dviem taškais dar pirmavo svečiai (60:58), tačiau šeimininkai tada perėmė iniciatyvą, o ketvirtajame kėlinyje ėmė visiškai dominuoti.

Rezultatyviausiai žaidęs Luka Dončičius vėl nėrėsi iš kailio, bet „Mavericks“ ekipos neišgelbėjo. Antrajame kėlinyje jis įsivėlė į dar vieną konfliktą su varžovų puolėju Jae Crowderiu. Pastarasis už provokaciją buvo nubaustas technine pražanga.

Dar vienas konfliktas kilo jau pasibaigus rungtynėms, kai „Mavericks“ lyderis sureagavo į „Suns“ sirgaliaus repliką.

L.Dončičius buvo rezultatyviausias žaidėjas aikštėje. Slovėnas per 36 minutes pelnė 35 taškus (8/12 dvit., 5/10 trit., 4/5 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet padarė ir 7 klaidas.

Šių metų NBA atkrintamosiose L.Dončičius kol kas renka po 33,5 taško. Tai yra geriausias rezultatas NBA istorijoje.

„Suns“ į pergalę vedė Devino Bookerio ir Chriso Paulo duetas – atitinkamai surinkę 30 ir 28 taškus.

Kitos dvejos šios serijos rungtynės dabar vyks jau Dalase.

„Suns“: Devinas Bookeris 30, Chrisas Paulas 28 (8 rez. perd., 6 atk. kam.), Jae Crowderis 15 (7 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 11 (6 rez. perd.), Deandre Aytonas, Bismackas Biyombo ir Cameronas Johnsonas – po 9.

„Mavericks“: Luka Dončičius 35 (7 rez. perd., 5 atk. kam., 7 kld.), Reggie Bullockas 16, Spenceris Dinwiddie 11, Jalenas Brunsonas (5 atk. kam.), Maxi Kleberas ir Davis Bertanis – po 9.