2021 04 10

Larry Birdo pėdomis žengianti „Celtics“ žvaigždė surengė karjeros pasirodymą

23-ejų „Boston Celtics“ (27-26) superžvaigždė Jaysonas Tatumas dar kartą pademonstravo milžinišką savo potencialą ir surengdamas karjeros pasirodymą „TD Garden“ arenoje savo ekipai nukalė įspūdingą pergalę per pratęsimą prieš „Minesotta Timberwolves“ (13-40) – 145:136 (25:39, 32:27, 35:31, 32:27, 21:12).
Jaysonas Tatumas
Jaysonas Tatumas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Celtics“ puolėjas per 41 min. pelnė net 53 taškus pagerindamas karjeros rezultatyvumo rekordą. Jaunuolis iš žaidimo atakavo solidžiais procentais (10/19 dvit., 6/10 trit.), pataikė 15 baudų iš 16, taip pat sugriebė 10 atkovotų kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

J.Tatumas efektyviausiai žaidė tuomet, kai komandai labiausiai to reikėjo – 35 taškus pelnė antroje žaidimo dalyje, įskaitant ir pratęsimą.

Puolėjas tapo jauniausiu "Celtics" krepšininku klubo istorijoje, perkopusiu 50 taškų ribą viename mače. Rekordų knygose J.Tatumas pralenkė ne bet ką kitą, o tikrą ekipos legendą Larry Birdą, kuris tokį pasiekimą užfiksavo jau būdamas 26-erių.

Iki šiandieninio J.Tatumo pasiekimo L.Birdas taip pat buvo paskutinysis „Celtics“ žaidėjas, per vieną mačą surinkęs 53 ir daugiau taškų.

„Pelnyti 50 taškų ir dar esant tokio amžiaus šioje lygoje yra didis pasiekimas, – po mačo kalbėjo Tatumas. – Tai bus vakaras, kurį aš prisiminsiu visą savo likusį gyvenimą, o prie to dar pavyko iškovoti ir pergalę. Kiekvienas laimėjimas šiuo metu yra labai svarbus.“

Dėl lygos saugumo protokolo iš rikiuotės iškritus „Celtics“ naujokui Evanui Fournier, Bradas Stevensas ir vėl neturėjo daug pasirinkimo rotuojant ekipos žaidėjus.

Didžiausia našta krito ant J.Tatumo, Jayleno Browno, Marcuso Smarto ir Kemba Walkerio pečių – visi jie ant parketo praleido bent po 39 minutes ir pelnė net 120 iš 145 komandos taškų.

Strategui jau po pirmojo ketvirčio, po kurio „keltai“ turėjo 14 taškų deficitą, teko imtis netradicinio sprendimo – antrojo kėlinuko pradžioje į aikštę ir vėl leisti visą startinį penketą.

„Kalbant atvirai, tiesiog nenorėjau, kad į pertrauką žengtume atsilikdami 30 taškų. Rungtynės klostėsi ne ta kryptimi, kuria tikėjomės, tad iš pradžių teko išlaikyti varžovus per netolimą distanciją, – savo sprendimą aiškino Stevensas. – Po pertraukos, kai pradėjome vytis oponentus, buvo galima matyti, kad J.Tatumas turės įspūdingas rungtynes. Jis šiandien buvo ypatingas.“

„Boston Celtics“: Jaysonas Tatumas 53, Jaylenas Brownas 26, Marcusas Smartas 24 (8 rez. perd.), Kemba Walkeris 17 (7 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Minnesota Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 30 (12 atk. kam., 7 rez. perd.), D'Angelo Russellas 26 (8 rez. perd.), Anthony Edwardsas 24, Joshas Okogie 16 (4 per. kam.).

Kiti nakties rezultatai:

„Orlando Magic“ – „Indiana Pacers“ 106:111 (T.Rossas 24 / A.Holiday 20);

„New York Knicks“ – „Memphis Grizzlies“ po pratęsimo 133:129 (RJ Barrettas 20 / J.Morantas 26);

„Atlanta Hawks“ – „Chicago Bulls“ 120:108 (T.Youngas 42 / Z.LaVine'as 50);

„New Orleans Pelicans“ – „Philadelphia 76ers“ 101:94 (Z.Williamsonas 37 / T.Harrisas 23);

„Milwaukee Bucks“ – „Charlotte Hornets“ 119:127 (J.Nwora 24 / M.Bridges 26);

„Denver Nuggets“ – „San Antonio Spurs“ 121:119 (N.Jokičius 26 / D.White'as 25);

„Golden State Warriors“ – „Washington Wizards“ 107:110 (S.Curry 32 / R.Hachimura 22);

„Los Angeles Clippers“ – „Houston Rockets“ 126:109 (K.Leonardas 31 / C.Woodas 23).