2023 11 23

LeBronas kūrė stebuklą, bet nepranoko ūsuoto Lukos Dončičiaus

Stilingus ūsus pademonstravęs Luka Dončičius su komanda vos neprisižaidė, bet iškovojo pergalę LeBrono Jameso tvirtovėje. „Dallas Mavericks“ (10-5) svečiuose 104:101 (29:25, 33:21, 29:25, 13:30) iškrapštė pergalę prieš „Los Angeles Lakers“ (9-7).
Luka Dončičius
Luka Dončičius / Scanpix/USA TODAY Sports via Reuters Con nuotr.

L.Dončičius ir Kyrie Irvingas per tris kėlinius „Crypto.com“ arenoje kartu sumetė 49 taškus, o dominavę „Mavericks“ prieš paskutinį ketvirtį pirmavo net 91:71.

Bet tada absoliučiai sustojo.

Svečiai prametė net 11 metimų iš eilės, o L.Jameso ir Austino Reaveso vedami „Lakers“ pradėjo sugrįžimą ir ėmė kurti stebuklą.

A.Reavesas per ketvirtą kėlinį pelnė 9 taškus, LeBronas – net 16, o po pastarojo atkovoto kamuolio ir 2 taškų „Lakers“ likus kiek daugiau nei minutei išsiveržė į priekį – 101:99.

Vis tik tuomet iniciatyvos ėmėsi ir likus 22 sek. tritaškį smeigė K.Irvingas, o dar du šansus turėjęs L.Jamesas išplėšti pergalės arba pratęsimo nesugebėjo: likus 4 sekundėms jis suklydo perduodamas kamuolį, o aidint sirenai prametė tritaškį.

Nugalėtojams L.Dončičius per 38 minutes pelnė 30 taškų (7/14 dvit., 3/12 trit., 7/8 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o taip pat nepadarė nė vienos klaidos.

Slovėnas atliko ir keletą įspūdingų perdavimų, vieną jų – tarp kojų L.Jamesui.

„Mavericks“ po šios pergalės išlaikė ketvirtą vietą Vakarų konferencijoje, „Lakers“ žengia septinti.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 26 (4/9 trit., 9 atk. kam., 7 rez. perd.), Austinas Reavesas 17 (6 rez. perd.), D'Angelo Russellas 15, Taureanas Prince'as 14, Anthony Davisas 10 (13 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 30 (10/26 met., 12 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyrie Irvingas 28 (4/8 trit.), Joshas Greenas 15.