2021 12 26

Rekordinio LeBrono negana: naują Los Andželo arenos pavadinimą pergale pakrikštijo „Nets“

„Los Angeles Lakers“ (16-18) surengė didvyrišką spurtą ketvirtajame kėlinyje, bet pavogti pergalės iš „Brooklyn Nets“ (22-9) krepšininkų jiems nepavyko. Pergale pavadinimą pakeitusioje Los Andželo arenoje džiaugėsi Rytų konferencijos lyderiai – 122:115 (38:23, 28:39, 36:20, 20:33).
Jamesas Hardenas ir Patty Millsas
Jamesas Hardenas ir Patty Millsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynės didžiausiame Kalifornijos mieste vyko „Crypto.com arena“ pavadintame statinyje, kuris iki tol net 22 metus buvo žinomas ikonišku „Staples Center“ pavadinimu. Crypto.com už pokytį, kuris galios bent 25 metus, sumokėjo net 700 mln. dolerių sumą.

Nors į Los Andželą atvyko be į COVID-19 protokolą patekusio Kevino Duranto, „Nets“ rungtynes pradėjo įspūdingai.

Vedami net 13 taškų per pirmąjį kėlinį pelniusio Patty Millso, svečiai užpylė „Lakers“ krepšį taikliais metimais ir jau po pirmų 12 žaidimo minučių pirmavo 38:23.

Los Andželo krepšininkai antrame ketvirtyje spurtavo 11:0 ir skirtumas ištirpo iki 4 taškų, bet trečiajame kėlinyje vėl dominavę „Nets“ susikrovė triuškinančią persvarą, kuri dar ketvirtojo kėlinio pradžioje siekė 23 taškus – 107:84.

Visgi tada „Lakers“ pakilo lemiamam spurtui. Šeimininkai iš pradžių pelnė net 17 taškų iš eilės, o po kelių sėkmingų LeBrono Jameso epizodų ir jo perdavimo Malikui Monkui rezultatas tapo lygus – likus 45 sek. švieslentėje degė skaičiai 115:115.

Tačiau paskutines rungtynių akimirkas geriau sužaidė „Nets“. Iš pradžių įspūdingai per L.Jamesą su pražanga įdėjo Nicas Claxtonas, tuo pačiu atsakyti nepavyko kamuolį į lanką kalusiam Russellui Westbrookui, o Jamesas Hardenas baudų metimais įtvirtino „Nets“ pergalę.

Pirmą kartą po 15 dienų, per kurias sirgo koronavirusu, žaidęs J.Hardenas surengė pritrenkiantį pasirodymą.

Barzdočius per 39 minutes įmetė 36 taškus (7/15 dvit., 3/8 trit., 13/17 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Jam puikiai talkino karjeros rezultatyvumo rekordą pakartojęs P.Millsas, kurio sąskaitoje – net 34 taškai (3/4 dvit., 8/13 trit., 4/4 baud.) ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

„Lakers“ negelbėjo puikus L.Jameso žaidimas. Karalius per 40 minučių pelnė net 39 taškus (11/16 dvit., 3/9 trit., 8/9 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir išskirstė 7 rezultatyvius perdavimus.

16 kartą per Kalėdas žaidęs LeBronas dabar šią dieną yra pelnęs jau 422 taškus ir pagal šį rodiklį tapo rekordininku, aplenkdamas „Lakers“ legendą Kobe Bryantą (395 taškai per 16 rungtynių).

„Nets“ šiose rungtynėse vertėsi ne tik be K.Duranto, bet ir be Kyrie Irvingo, LaMarcuso Aldridge'o ir Joe Harriso. „Lakers“ neturėjo traumuoto Anthony Daviso, taip pat Rajono Rondo, Trevoro Arizos, Avery Bradley, Kendricko Nunno ir Kento Bazemore'o.

Jau penktą kartą iš eilės pralaimėję „Lakers“ ritasi žemyn Vakarų konferencijoje – jie jau tik septinti. „Nets“ pirmauja Rytuose.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 39 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Malikas Monkas 20, Carmelo Anthony 17 (11 atk. kam.), Talenas Hortonas-Tuckeris 14, Russellas Westbrookas 13 (4/20 metimai, 12 atk. kam., 11 rez. perd.).

„Nets“: Jamesas Hardenas 36 (13/17 baud., 10 atk. kam., 10 rez. perd.), Patty Millsas 34 (8/13 trit., 7 rez. perd.), Bruce'as Brownas 16 (6 atk. kam.), DeAndre' Bembry 15.