2023 05 21

Los Andžele triumfavę „Nuggets“ – per žingsnį nuo NBA finalo

Nikolai Jokičiui ir Denveriui iki NBA finalo teliko žingsnis. Vakarų konferencijos finalo trečiame mače „Denver Nuggets“ išvykoje 119:108 (32:20, 26:35, 26:27, 35:26) įveikė „Los Angeles Lakers“, serijos rezultatas tapo 3-0.
Jamalas Murray, „Lakers“ – „Nuggets“ rungtynės
Jamalas Murray, „Lakers“ – „Nuggets“ rungtynės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per visą lygos ir klubo istoriją „Nuggets“ taip arti NBA finalo dar niekad nebuvo.

Jokiam klubui nėra pavykę laimėti atkrintamųjų serijos atsiliekant 0-3, tad „Lakers“ ties sezono praraja tikrąja to žodžio prasme.

Svečiai atitrūko jau pirmajame kėlinyje, ir „Lakers“ turėjo kabintis. Galiausiai taškus ant „i“ sudėliojo „Nuggets“ spurtas 13:0 ketvirtajame kėlinyje.

„Nuggets“ nutraukė devynių iš eilės „Lakers“ pergalių namuose seriją, įskaitant septynias iš eilės namų pergales atkrintamosiose.

Nikola Jokičius siekė penktojo iš eilės trigubo dublio, tačiau šįkart jo statistika nepadoriais skaičiais nespinduliuoja – 24 taškai, 6 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

„Scanpix“/AP nuotr./„Lakers“ – „Nuggets“ rungtynės

„Jie ne veltui yra maisto grandinės viršuje, – apie „Nuggets“ po rungtynių sakė „Lakers“ treneris Darvinas Hamas. – Jie turi virtinę žaidėjų, kurie tau gali pakenkti, ir šiandien tai pamatėme. Aplinkybės dabar yra tokios, kokios yra – sunku [laimėti seriją], bet ne neįmanoma“.

„Mūsų nugaros įremtos į sieną yra jau kokius du mėnesius, gal net ilgiau. Laikėmės ir patys smūgiavome, kol atsidūrėme čia. Galim kitame mače baigti sezoną ir skirstyti namo, arba galime kovoti. Pažįstu savo vaikinus, todėl žinau, koks bus atsakymas“, – sakė Austinas Reavesas

„Lakers“: Anthony Davisas 28 (18 atk. kam.), Austinas Reavesas ir LeBronas Jamesas (12 rez. perd.) po 23, Rui Hachimura 13.

„Nuggets“: Jamalas Murray 37, Nikola Jokičius 24, Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 17, Bruce'as Brownas 15.