2021 02 04

Luka Dončičius išvedė „Mavericks“ iš pralaimėjimų labirinto

„Dallas Mavericks“ (9-13) pagaliau nutraukė užsitęsusią pralaimėjimą seriją. Lukos Dončičiaus vedami Teksaso krepšininkai svečiuose 122:116 (26:22, 27:34, 35:27, 34:33) palaužė „Atlanta Hawks“ (10-11) krepšininkus.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

„Mavs“ šia pergale nutraukė šešių pralaimėjimų seriją.

Svariausiai prie ilgai lauktos pergalės prisidėjo L.Dončičius. Jis per 38 minutes pelnė 27 taškus (7/15 dvit., 1/5 trit., 10/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir išdalino net 14 rezultatyvių perdavimų.

Didelė dalis slovėno saldainiukų teko taip pat sėkmingas rungtynes sužaidusiam Kristapui Porzingiui. Latvis per 34,5 minutės pelnė 24 taškus (9/14 dvit., 1/6 trit., 3/3 baud.) ir po krepšiais sugriebė 11 kamuolių.

„Mavericks“ ketvirtajame kėlinyje likus žaisti mažiau nei keturias minutes turėjo net 15 taškų pranašumą (111:96), bet vos neprisižaidė, kai likus 42,3 sek. Trae Youngas tritaškiu skirtumą nukirpo iki 3 taškų – 112:115.

Svarbiausioje rungtynių atakoje „Mavericks“ išgelbėjo kamuolį puolime atkovojęs ir dvitaškį pelnęs K.Porzingis, o svečių pergalę įtvirtino Timo Hardaway ir L.Dončičiaus baudų metimai.

„Hawks“ neišgelbėjo net ir Johno Collinso karjeros pasirodymas. Puolėjas per 39,5 minutės pelnė net 35 taškus (13/17 dvit., 3/4 trit.) ir atkovojo 12 kamuolių. 23-ejų krepšininkas pakartojo savo asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą.

Po ilgokos pertraukos laimėjęs Dalaso klubas bando lipti iš Vakarų konferencijos dugno. Dabar „Mavericks“ yra tik 13-oje vietoje. „Hawks“ Rytuose rikiuojasi šešti.

„Hawks“: Johnas Collinsas 35 (13/17 dvit., 12 atk. kam.), Kevinas Huerteris (4/8 trit., 10 rez. perd.) ir Trae Youngas (9 rez. perd.) po 21, Danilo Gallinari 19, Clintas Capela 10 (13 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 27 (8 atk. kam., 14 rez. perd.), Kristapas Porzingis 24 (11 atk. kam.), Timas Hardaway 22 (5/10 trit.), Joshas Richardsonas 14, Dorianas Finney-Smithas 13, Jalenas Brunsonas 12.